restauracja Sephia na Muranowie

12 lipca 2009

200907031559W letnie dni, o ile oczywiście akurat nie pada,  najprzyjemniej jest wybrać się na kolację spacerując i wdychając po drodze letnie powietrze. Dlatego w gorący lipcowy wieczór na miejsce kolacji wybraliśmy lokal niedaleko nas, na Muranowie, otwartą niedawno w miejscu dawnego Przystanku Muranów Restaurację Sephia. Wchodzimy do przestronnego, stylowego wnętrza z ciekawymi sklepieniami w formie łuków. Nie byłoby się tu do czego przyczepić, jeśli chodzi o wystrój, gdyby nie meble. Stoły i krzesła z czerwonym wykończeniem wyglądają jakby były z innej, taniej bajki, nie pasują do stonowanej i eleganckiej całości.  W karcie dominują dania kuchni śródziemnomorskej, z przewagą kuchni włoskiej. Możemy tu zjeść  lekką przystawkę, włoską pastę , sałatkę czy rybne lub mięsne danie główne. Jest też specjalne menu dla dzieci, dla których przygotowano specjalny plac zabaw.

kurczakWybrane przeze mnie z dość długiej karty Krewetki z boczkiem i czosnkiem na ostro (35 zł) to spora krewetkowa porcja z kawałkami boczku, niestety ani czosnku ani pikantnego smaku w potrawie nie uświadczysz. Danie jest nijakie, mdłe, zupełnie bez smaku. Trochę lepsza, ale tylko niewiele  jest  Pierś kurczaka zapiekana z pomidorami i mozarellą podawana z cukiniowymi plackami i kruchą sałatą (24 zł). Kurczak znów niestety nie został przyprawiony, jakby kucharz stracił kubki smakowe.   Do sporej porcji nieudanego kurczaka podają tu całkiem przyzwoite placki z sałatą, dzięki czemu nie wyjdziemy stąd głodni.  Humor po niezbyt udanej kolacji osładza nam trochę Orzechowe parfait podawane z biszkoptami (16 zł). Deser jest wyborny, niezbyt słodki, delikatny krem rozpływa się w ustach.

Jest tu kilka miłych udogodnień, po pierwsze hot spot,  po drugie miejsce do zabawy dla dzieci, a przed wejściem miły ogródek z widokiem na park. Usytuowanie to duży atut lokalu, na przeciwko Parku Krasińskich, niedaleko kina Muranów , wśród zieleni. Serwowane tu potrawy, poza deserem są niestety dalekie od ideału, więc kolejnych wizyt w tym miejscu w najbliższej przyszłości nie planuję.

Sephia ul. Andersa 13, tel (22) 887 89 96   ( restauracja zamknięta)

Podsumowanie

Kuchnia: śródziemnomorska

One Response to restauracja Sephia na Muranowie

  1. Wakacje says:

    Byłem tam i jest super, polecam z dziewczyną.

Dodaj komentarz