Nowe miejsce: Malavi Cafe

9 sierpnia 2009

malaviW miejscu zamkniętej pod koniec maja kawiarni Bajka, która na Nowym Świecie funkcjonowała 53 lata, powstało nowe miejsce – Malavi Cafe. Nowy lokal w niczym nie przypomina dawnej Bajki. Wystrój jest prosty, jasny, nowoczesny, ale bardzo przyjemny i estetyczny. Lokal ma ogródek, który ładnie komponuje się z innymi ogródkami ciągnącymi się już prawie przez cały Nowy Świat. W karcie znajdziemy duży wybór kaw na ciepło i zimno, spory wybór herbat, smoothies, a także deserów. Malavi Cafe to miejsce głównie na zaspokojenie pragnienia, można też tu coś zjeść, ale wybór dan jest niewielki –  kilka rodzajów makaronu z różnymi sosami (każde danie w przystępnej cenie 20 zł).

Malavi Cafe, ul. Nowy Świat 44

Zobacz także:

Nowe miejsca w Warszawie

 

Podsumowanie

Typ lokalu: kawiarnia

Przewodnik: nowe miejsca

12 Responses to Nowe miejsce: Malavi Cafe

 1. Cezary says:

  Byłem, widziałem…
  Jest super!!!!

  Obsługa bardzo miła, można porozmawiać o wielu rzeczach nie tylko o kawie… Wystrój bardzo przyjemny, z każdym dniem pojawia się coś nowego. Dziś widziałem, że pojawiły się książki, co dla mnie jako mola książkowego jest rzeczą priorytetową!
  Kawa jest bardzo dobra, mało jest takich miejsc gdzie nie liczy się masówka, ale przyłożenie do tego co klient znajdzie w filiżance… Miłym zaskoczeniem były dla mnie kawy jednorodne, których mało jest w innych okolicznych kawiarniach.

  Malavi to nie sieć kawiarni, która niczym się nie wyróżnia, to miejsce, gdzie można przy dobrej kawie porozmawiać z miłymi ludźmi za barem, lub poczytać ciekawą książkę…

  Mam nadzieję, że to miejsce nie zniknie z mapy nowego świata a wszystkim ludziom z tego miejsca życzę powodzenia i zawsze uśmiechniętych twarzy;-)

 2. Ania says:

  Ja też jestem mile zaskoczona tym miejscem. Fajna lokalizacja, wnętrza a przy tym faktycznie miła atmosfera. O kawie nie wspomnę, bo faktycznie smakiem wyróżnia się od pobliskich W biegu Cafe i Coffee Heaven.

  Zachęcam wszystkich do wypicia kawki w Malavi Cafe:)

 3. Kasia says:

  Podzielam opinie moich przedmówców. Lubie odkrywać nie tylko nowe miejsca, ale również nowe smaki a Malavi Cafe jest do tego idealne:)

  Polecam wszystkim smakoszom kawy i nie tylko kawy!

 4. Jerzy says:

  polecam, świetne miejsce.

 5. Jacek says:

  Też byłem i widziałem nawet posiedziałem i spróbowałem jednej z mrożonych kawek Mint & Choco świetnie przyrządzone przez miłą Panią z obsługi kawiarni, klimat kawiarni bardzo mi się podoba to może być fajne miejsce na wypad ze znajomymi do posiedzenia i pogadania, a przy okazji blisko na moją ulubioną cześć miasta STARE MIASTO!!!

 6. wojtek says:

  To jest zupełnie nowa jakość. Nie wiedziałem, że można robić tak dobrą kawę, o tylu fantastycznych smakach i to w tak dobrej lokalizacji. Zapytałem się nawet jak to robią (w menu, jest informacja, że można pytać:) Okazuje się, że mają swieżo wypalaną dla nich kawę, z jednej z dwóch najlepszych polskich palarni kawy. Jej, aż chciałoby się, aby Malavi Cafe było sieciówką… ale może lepiej, że nie jest, bo dzieki temu jest jedna i jedyna:) Mam tylko nadzieję, że się utrzyma, bo wiadomo, że konkurencja nie śpi:/

 7. Elela says:

  Mrożona czekolada smakowa… Nigdzie indziej! Polecam! I choć dość mało się tam dzieje, to właśnie sprawia to, że wreszcie można odnaleźć spokój w naszym dużym wielkim mieście.
  Z resztą, sprawdzcie sami;-)

 8. Jerzy says:

  w spokoju poczytać ciekawe książki :))

 9. :) says:

  W 100% zgadzam się z przedmówcami. Miejsce przytulne, lokalizacja świetna i przede wszystkim obszerne menu z propozycjami zarówno na godziny poranne, popułudniowe, jak i wieczorne. Naprawde warto zajrzeć.

 10. Zły says:

  Oddajcie nam Bajke! 53 lata na Nowym Świecie vs ch***** sieciówka. Trzeba być totalnym matołem bez szacunku dla tradycji i historii żeby zachwycać się malavi srafe.

 11. gosc says:

  beznadzieja male, nie ma gdzie usiasc, bez wyrazu, nie polecam…

 12. Dziwne says:

  Dziwne,
  Wszystkie pochlebne komentarze zostały napisane w przeciagu 49h, niektóre w przeciagu paru minut…

  dziwne…

Dodaj komentarz