Art Cafe

23 września 2012

Żoliborz od jakiegoś już czasu bije rekordy, jeśli chodzi o tempo w jakim pojawiają się nowe kawiarnie i restauracje. Mieszkam bardzo niedaleko, często odwiedzam te okolice, ale już nie nadążam….

Tydzień temu na placu Wilsona, tuż obok Subwaya, powstała kolejna kawiarnia. Art Cafe to miejsce przyjazne artystom, którzy mogą za darmo wystawić w lokalu swoje dzieła. Nowoczesne i ascetyczne wnętrze jest zdominowane przez dwa kolory – biel i czerń. Na tym tle wybijają się i zwracają uwagę kolorowe obrazy zawieszone na ścianach.  Przez duże okna można obserwować  ruchliwy plac Wilsona.

Art Cafe

Menu lokalu to spory wybór herbat i kaw. Jeśli chodzi o jedzenie, na razie jest znacznie skromniej: kanapki, tarty warzywne i ciasta wystawione w ladzie, stanowią menu lokalu. Kanapki podawane są także na ciepło i mają ciekawe dodatki. Podobno menu ma się roszerzać z upływem czasu.

Art Cafe

Art Cafe żoliborz

Zamawiamy tartę  z szynką i pomidorami, a także kanapkę z camembertem i żurawiną. Tarta jest poprawna, choć ciut za zimna, za to kanapka zaskakuje ciekawym połączeniem smaków. Oprócz sera i żurawiny znajdujemy w przygotowanej na ciepło bułce także bób, który świetnie się komponuje z resztą składników.

Art Cafe to miejsce ciekawe i z potencjałem, choć jak dla mnie na razie lista dań do zjedzenia jest zbyt skromna… Czekam na kolejne pozycje i pojawienie się obiecanych sałatek.

Art Cafe, ul. Mickiewicza 27 (Zamknięta)

.

Szczegółowe informacje o Art Cafe znajdziesz na stronie Warsaw Foodie

Podsumowanie

Dodaj komentarz