Czarna Bar

28 września 2012

Czarna Bar pojawił się ostatnio na Sienkiewicza w miejscu dawnej Organzy. Okolica i poprzednik Czarnej słynęły zawsze z klubowych klimatów, podobnie też na pierwszy rzut oka wygląda nowe miejsce. Na dole spora przestrzeń, na górze niemała antresola. Całą ścianę przy wejściu zajmuje duży bar. Lokal ma typowy wygląd wyluzowanej klubokawiarni. Dominuje biel, czerń i seledyn niepomalowanego kartongipsu. Otaczają nas surowe, ale jednocześnie artystyczne klimaty. Miejsce wygląda jakby było w niekończącym się remoncie, ale to taki design i styl i ciągu dalszego chyba nie będzie.

Czarna Bar

W ciągu dnia  Czarna Bar to typowa kawiarnia, ale po południu można tu także coś zjeść – od 16.00 do 22.00 w kuchni grasuje kucharz. W weekend kucharz wstaje wcześniej i podaje śniadanie już od 10.00 :-). Menu lokalu jest zmienne i składa się zwykle z kilku głównie przekąskowych dań kuchni międzynarodowej. Hummus, śledź w śmietanie, potrawka z wołowiny w czerwonym winie to kilka propozycji z krótkiej karty. W ciągu dnia wypijemy tu kawę , wieczorem spory wybór alkoholi na barze zachęca do odwiedzenia miejsca w celach drinkowych.

Czarna Bar śniadanie

Czarna Bar

Do Czarna Bar wpadamy na niedzielne śniadanie. Jesteśmy jedynymi klientami, oprócz nas krząta się tylko obsługa. Możemy zamówić dania z karty, a także wybrać jeden z dostępnych zestawów śniadaniowych. Decydujemy się na zestawy. Zamawiamy jajko w koszulce z grillowanymi warzywami . Jajko podane jest w kajzerce i towarzyszą mu nie tylko warzywa, ale także pasta z serka i jajek. Całość jest bardzo udana zarówno jeśli chodzi o wrażenia smakowe jak i estetyczne. Jajko sadzone na gniazdku ze szpinaku to z kolei bardzo oryginalna propozycja. Szpinak podany jest w dwóch formach ułożonych jedna na drugim. Warstwa spodnia to smakowite liście szpinaku z czosnkiem smażone krótko na oliwie. Bezpośrednio pod sadzonym jajkiem znajduję szpinakową kompozycję zmieszaną z serem. Danie jest aromatyczne, lekkie, doskonałe na rozpoczęcie dnia w dobrym nastroju.

Czarna Bar to interesująca propozycja na weekendowe śniadania. Smaczne poranki dają nadzieję na ciekawe smaki również w dalszej części dnia…  A Organzowa przeszłość i bogaty bar  sugerują długie i szalone wieczory….

Czarna Bar, ul. Sienkiewicza 4, 22 416 24 67 (lokal zamknięty)

 

Podsumowanie

Dodaj komentarz