Sezonowa

26 czerwca 2013

W pogodne dni najchętniej wybieram restauracje i kawiarnie z ogródkami albo… po prostu miejsca w pełni zlokalizowane na świeżym powietrzu. Sezonowa, nowa kawiarnia na Mokotowie, otworzyła się w czerwcu przy Teatrze Nowym na Madalińskiego.  Gdy odwiedzamy ją w sobotę, słońce mocno grzeje, a temperatura sięga 30 stopni. Na szczęście tutaj nie odczuwamy gorąca aż tak bardzo, gdyż dach rozpostarty nad stolikami jest prawdziwym wybawieniem. Na drewnianym podeście ustawiono kilkanaście białych stolików i krzeseł. Nad głowami mamy półprzezroczysty dach, wokół którego zielenią się opadające gałęzie strzelistych drzew. Zieleń ma tu swoje specjalne miejsce. Oprócz zastanych drzew, właściciele kawiarni zazielenili nowe miejsce dodając kolejne zielone elementy do kawiarnianej przestrzeni.

Sezonowa-3

Menu lokalu jest proste. Znajdziemy w nim kanapki  z różnymi dodatkami, tosty, owoce, tarty i ciasta (np. bezy). Do tego kawa, lemoniada, inne napoje. Wieczorem można tu wpaść na wino. Świetnie odnajdą się tu rodziny z dziećmi. Ci z wózkami mają sporo miejsca na ustawienie pojazdów. Ci z większymi pociechami – do dyspozycji sporą piaskownice z namiotem i zabawkami. Smakuś przepada tam na dobre. Ja za to znikam tuż za rogiem wśród stoisk Nowego Targu, który co sobota gromadzi lokalnych producentów żywności. Z torbami wypełnionymi smakołykami wracam do stolika. Przeglądam lokalną prasę, popijam wodę i zajadam owoce (5 zł). Niezła jest także kanapka, którą zamawia Pat. Oprócz nas są tu rodziny z dziećmi w różnym wieku. Są także rowerzyści, którzy rozpoczynają tu sobotnie voyage po mieście i poza miasto… Jest słońce, luz i wakacyjna atmosfera.

Sezonowa-2

Sezonowa-5

Sezonowa-1

Sezonowa to miejsce letniego relaksu. Wybierzcie się tam na spacer z dziećmi, na chwilę orzeźwienia w trakcie rowerowego wypadu, wpadnijcie podczas zakupów na Nowym Targu. To sympatyczne urokliwe miejsce i miło tu posiedzieć z gazetą w ręce i po prostu odpocząć.

Kawiarnia Sezonowa, ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa, Mokotów, tel. 730 165 980

Podsumowanie

Dzielnica: Mokotów

Typ lokalu: kawiarnia

Przewodnik: nowe miejsca

Dodatkowe wymagania: lokal przyjazny dzieciom

Okazja: spotkanie z przyjaciółmi, z dziećmi

Dodaj komentarz