Top 3 najlepsze dania sierpnia 2014

2 września 2014

W tym miesiącu po raz pierwszy nie udało mi się wybrać 3 najlepszych dań, wybrałam ich trochę więcej, ale za to mniejszych 🙂 W moim sierpniowym wyborze dominują tapas skosztowane w dwóch miejscach, które w ostatnim czasie odwiedzałam najczęściej – Tapas Gastrobar i Sueno Tapas Bar. Z poważniejszych (tzn. większych) pozycji godne odnotowania i warte polecenia było danie z jagnięciny, które miałam okazję degustować w restauracji 3 Pavaru w Rydze.

1. Tapas w Tapas Gastrobar a szczególnie: bakłażanowe paluszki, chorizo duszone w białym winie, flaki po Madrycku. Spośród kilkudziesięciu przekąsek, które tu spróbowałam te zdecydowanie wybiły się na plan pierwszy, ale doskonałych jest tu dużo więcej np. gazpacho, patatas bravas, croquetas, kalmary czy smażone narybki.  Na pewno będę po nie wracać, nie raz.

Tapas Gastrobar Bakłażanowe paluszki

2. Krewetki w piklach chilli – Sueno Tapas Bar

Krewetki w piklach chilli  (19 zł) smażone na maśle z czosnkiem i białym winem to danie, które urzekło mnie w Sueno Tapas Bar przy Oboźnej. Kilkukrotnie je tu zamawiałam, w towarzystwie innych świetnych dań, ale właśnie to mocne danie o egzotycznych nutach i stopniu pikantności raczej dla tych wytrwałych zapadło mi w pamięć najdłużej. 

Sueno krewetki

3. Jagnięcina z czekoladowym brownie i tatarem z bakłażana – 3 Pavaru / Ryga

Jagnięcina (24 Euro) w restauracji 3 Pavaru na Starym Mieście w Rydze podana była w towarzystwie czekoladowego brownie i tataru z bakłażana. Pocięte na spore kawałki różowe w środku mięso, doskonale komponowało się ze smakiem słodkiej czekolady i wytrawnej oberżyny. To nieoczywiste połączenie było odkrywcze i mogę je zaliczyć do najciekawszych dań skosztowanych w ostatnim czasie. 

3 Pavaru jagnięcina

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie, rankingi

Dodaj komentarz