Gdzie na brunch w Warszawie ?

23 sierpnia 2009

brunchBrunch to posiłek jadany późnym rankiem lub wczesnym popołudniem, jest to połączenie śniadania (breakfast) z lunchem (lunch), a wywodzi się z tradycji anglosaskiej. To bardzo popularna na zachodzie forma spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, u na jeszcze stosunkowo mało znana, ale powoli  coraz bardziej modna. W ramach ustalonej ceny brunchu możemy korzystać z różnorodnych bufetów z przekąskami, daniami głównymi i deserami. W tym czasie dziećmi zajmuje się opiekunka, przewidziano dla nich specjalne menu i atrakcje.  Na brunch w Warszawie możemy wybrac się w każdą niedzielę. Jeszcze parę lat temu brunch można było zjeść tylko w restauracjach hotelowych, teraz coraz częściej oferty brunchowe znajdziemy także w zwykłych restauracjach.

Absynt, ul. Wspólna 35 (zamknięte)

Absynt zaprasza na brunch w stylu francuskim, podczas którego możemy skosztować wielu różnorodnych zimnych i ciepłych przekąsek, dań głównych i deserów. Koszt za osobę wynosi 95 zł, w tym jesz i pijesz (także wino białe i czerwono) ile chcesz. Dzieci do 6 lat zjedzą gratis, za dzieci do 12 lat zapłacimy połowę ceny. Na najmłodszych czeka kącik zabaw i opiekunka, mogą też wziąć udział w szkole gotowania.

Ale Gloria pl.3 Krzyży 3

Zaprasza w każdą niedzielę od 12.00 na rodzinny brunch „Niedzielne rozmarzenie„. Na stołach restauracji pojawią się min. zimne przekąski, pierogi, mięsa i bufet deserów. Cena 139 zł za osobę obejmuje posiłek, a także napoje zimne, wina białe, czerwone i musujące. Najmłodszymi  pociechami zajmie się opiekunka. Dzieci do 6 lat zjedzą za darmo.

Belvedere ul.Agrykoli 1

W Belvedere możemy zjeść brunch wśród zieleni Parku Łazienkowskiego słuchając muzyki na żywo. W każdą niedzielę restauracja zaprasza od 12.00 do 16.30 na wybór dań kuchni polskiej i międzynarodowej. Specjalne atrakcje przewidziano dla dzieci, które będą tego popołudnia pod opieką niani. Cena za osobę to 119 zł, cena obejmuje jedzenie, wodę , soki, napoje gazowane, kawę i herbatę + kieliszek wina musujacego. Dzieci do 6 lat gratis, dzieci do 12 lat połowa ceny.

Blue Cactus ul. Zajączkowska 11

Restauracja Blue Cactus w każdą niedzielę od 12.00 do 15.00 zaprasza na rodzinny brunch. Znajdziemy tu bufety z dużym wyborem różnorodnych dań kuchni nie tylko meksykańskiej. Restauracja przewidziała specjalne atrakcje dla dzieci – min. występy, malowanie twarzy, zabawę pod okiem opiekunek. Dla dzieci przygotowano także specjalne dziecięce menu. Cena 72 zł dla dorosłych, 10 zł dzieci do 10 lat. W cenę brunchu wliczone są woda, soki, kawa i herbata, pozostałe napoje są dodatkowo płatne.

Boathouse ul. Wał Miedzeszyński 389a

Zaprasza na niedzielne brunche od października do kwietnia w godz. 12.00-17.00.  Do wyboru dania kuchni śródziemnomorskiej , koszt za osobę to 159 zł, dzieci do 12 lat gratis. Dla dzieci przewidziano specjalne menu i ciekawe atrakcje.

Chianti ul.Foksal 17

W Chianti brunche z kuchnią włoską odbywają się od 12.00 do 18.00 w każdą niedzielę. Cena za osobę 98 zł obejmuje  jedzenie i wino bez ograniczeń. Dzieci do 6 lat gratis, dzieci do 12 lat połowa ceny.

Porta 13, ul. Chmielna 13a (zamknięte)

Restauracja zaprasza w każdą niedzielę od 12.00 do 16.00 na kameralny rodzinny brunch. Do dyspozycji gości różnorodne menu w formie bufetu, naturalne napoje BIO, ekologiczne wino Aronica. Dla najmłodszych specjalne menu, profesjonalna opieka, atrakcje i zabawy organizowane przez aktorów teatru Lalka. Koszt za osobę dorosłą 86 zł, dzieci do lat 6 gratis,  za dzieci do 12 lat zapłacimy 43 zł.

Restauracja Dom Polski ul. Francuska 11

Zaprasza na niedzielne rodzinne brunche w każdą niedzielę od 13.00 do 16.30. W cenie  79 zł za osobę  mamy do dyspozycji wybór zimnych przekąsek, dwie zupy i dwa dania główne do wyboru, słodki bufet, a do tego kieliszek wina musującego. W każdą niedzielę szef kuchni proponuje inne dania.

Rubikon ul. Wróbla 3/5 (zamknięte)

Zaprasza na sobotnie i niedzielne brunche z kuchnią włoską od godz. 13 do 16.  Koszt za osobę dorosłą to 90 zł , dzieci zjedzą gratis , przewidziano dla nich specjalne menu.  W ramach ceny restauracja proponuje bufet z włoskimi Antipasti, danie główne  do wyboru i deser.

 ….

Brunch możemy zjeśc także w restauracjach hotelowych, min:

Intercontinental – restauracja Downtown ul. Emili Plater 49 (150 zł od osoby)

Westin – restauracja Fusion, ul. Jana Pawła II 21 (159 zł od osoby)

Sheraton, ul. B. Prusa 2 (165 zł od osoby)

Bristol –  Marconi, ul.Krakowskie Przedmieście 42/44 (155 zł od osoby)

Mariott – Al.Jerozolimskie 65/79 (159 zł od osoby)

.

O brunchach czytaj także:

Na brunch do Latawca – maj 2012

Brunch w Warszawie – aktualne informacje o brunchach w Warszawie, post z września 2011

 

 

Podsumowanie

Okazja: brunch

3 Responses to Gdzie na brunch w Warszawie ?

  1. Daarko says:

    na trochę późniejszą porę (tak 12-13) warto zajrzeć do Ganesha na Wilczej w Śródmieściu, mają fajne menu lunchowe, każdego dnia inne danie jest w lunchu, jedzenie podane szybko, ciepłe i smaczne. Jest to restauracja indyjska więc można też wybrać coś naprawdę fajnie i ostro doprawionego. Polecam.

  2. Wetha says:

    Znam tą indyjską knajpę w centrum i jak na lunch to równiez mogę polecić, gdyż w cenie 20zł jest naprawdę smaczny i całkiem syty lunch, a za tyle mało gdzie można zjeść coś oryginalnego.

  3. gadamka says:

    Luty 2016 – cena brunch’u w Bristolu: 189,00 zł…

Dodaj komentarz