wrześniowe degustacje w Bistro Żużu

4 września 2009

zdBistro Żużu organizuje we wrześniu kilka ciekawie zapowiadających się wydarzeń, których bohaterem będzie jedzenie i wino.        

                7 września  możemy wybrać się na Kazimierzowską na Wine Dinner, czyli spędzić miło czas z winem i specjalnie do niego dobranymi daniami. Wieczór rozpoczniemy od kremu z dyni  w towarzystwie francuskiego wina  z Alzacji, Laurenth Barth Muscat 2007.  Kolejny zestaw to pasta z kurkami podana z winem Laurenth Barth Rebgarten Riesling  2006. Zupa i pasta to wydatek 40 zł za osobę. Na wino zaprasza restauracja.

10 września o godz. 19.00 bistro Żużu zaprasza na Pogadanki o winie – wina polskie.  Bohaterem wieczoru będzie winnica Nobile Verbum ze Zbrodzic. Jacek Tarkowski, przedstawiciel winnicy, opowie o własnoręcznej uprawie winorośli, produkcji własnego wina i poprowadzi jego degustację. Koszt – 40 zł za osobę.

14 września godz.19.30 odbędzie się degustacja win francuskich z rejonu Chablis od Williama Fevre w ramach cyklu „Mistrzowskie Poniedziałki”. Degustację poprowadzi znany enolog Marek Bieńczyk . Cena za osobę to 100 zł.

W każdy piątek między 18.00, a 21.00 będą kontynuowane bezpłatne degustacje wybranych win różnych producentów. We wrześniu będziemy mogli spróbować win  od następujących producentów: Antech Limoux, Loredan Gasparini Venegazzu, Laurenth Barth, Terra Burdigala.

Bistro Żużu ul. Kazimierzowska 43, tel. (22) 646 45 85

 

 

Zobacz także:

Wydarzenia kulinarno – degustacyjne w Warszawie

Bistro Żużu – francuskie klimaty na Mokotowie

Podsumowanie

Typ lokalu: winiarnia

Dodaj komentarz