Nowe miejsce: Dziki Ryż urósł na Żoliborzu

6 października 2009

dzikiDziki Ryżurósł nam ma Żoliborzu. Pojawił się na prawie pustym polu, gdzie tylko Żywiciel karmi Żoliborzan, a dookoła pustynia knajpiana. Restauracja Dziki Ryż nie jest nową postacią w kulinarnej Warszawce, gdyż od ponad 3 lat działa z powodzeniem lokal na Puławskiej i  z tego co wiem ma się dobrze. Wersję Ryżu Mokotowską bardzo lubię od dawna, dlatego niedługo po otwarciu wariantu żoliborskiego pognałam, aby go wypróbować. Chętnych do spróbowania nowej odmiany było więcej, więc w niedzielne popołudnie musiałam odejść z kwitkiem. Apetyt na nowy Dziki Ryż  pozostał więc  jak na razie niezaspokojony. Aby ubiec innych jego wielbicieli następnym razem zarezerwuję stolik:).  Dla tych, którzy Dzikiego Ryżu jeszcze nie poznali krótki zarys postaci: pochodzi z Azji, specjalizuje się w kuchni tajskiej, chińskiej, japońskiej, koreańskiej i indyjskiej.

Dziki Ryż, pl. Inwalidów 10, wejście od Czarnieckiego, tel. (22) 839 25 40

 

Zobacz także:

Dziki Ryż Puławska – moja recenzja

Nowe miejsca w Warszawie

Podsumowanie

3 Responses to Nowe miejsce: Dziki Ryż urósł na Żoliborzu

 1. froasia says:

  O, ja też bardzo lubię Dziki Ryż na Puławskiej. Fajnie, że się rozprzestrzeniają.

 2. Gloria Nickel, Palermo says:

  MOTTO: RYŻ, to oczywistość !!
  __PODPOWIEDŹ:

  RYŻ.1.
  WIKIPEDIA:
  Produkty uboczne powstające podczas obróbki ziaren ryżu; czyli otręby i proszek powstały po rozdrobnieniu odpadów z procesu polerowania ziarna, wykorzystuje się jako KARMĘ dla ZWIERZĄT. Z otrąb uzyskuje się olej używany do celów spożywczych i przemysłowych. Pokruszone ziarna wykorzystuje się do warzenia piwa, destylacji alkoholu oraz produkcji skrobi i mączki ryżowej. Plewy stosuje się jako opał i materiał do pakowania, produkuje się z nich również nawóz i furfurol. Słomę używa się na ściółkę, paszę dla zwierząt, pokrycia dachowe oraz do produkcji mat, odzieży, opakowań i mioteł. Ryż wykorzystywany jest także w papiernictwie, do wyrobu przedmiotów plecionych, kleju i kosmetyków (puder). Stanowi źródło skrobi.
  Podczas młocki usuwa się zwykle zarówno PLEWY, jak i OTRĘBY, czasem dodatkowo stosuje się polerowanie glukozą i talkiem, co nadaje ziarniakom połysk.

  IRL KRAKÓW.
  Ryż, biały lub brązowy, podnosi poziom cukru o__ ok. 18-20% wzrostu po spożyciu, wchłania się po ok. 60 min., czyli nie od razu, i wchłania się DŁUGO !!
  Kasza jaglana zawiera skrobię, ryż też, a mimo to kasza wchłania się już po 15 minutach, tj. mamy ten największy wzrost, a w ryżu po 60 minutach.

  PUENTA: ryż biały to produkt najwyższej wartości odżywczej, co OCZYWISTE !!

  Nieprawdy biologiczne oraz puste frazesy o ryżu i nie tylko o ryżu, rozpowszechniają jedynie SPECE od tzw. Indeksu Glikemicznego, a to dlatego, że nic nie badali, nie znają glukometru, również nie czytali książek ze szkoły podstawowej (biologia 4 klasa) czyli plotą i plotą, wydając książę za książką o tym Indeksie Glikemicznym. Kłamią. OMIŃ !!
  Przecież do Nich nie możesz zadzwonić, bo nie ma gdzie. Nie masz kogo zapytać, o te wpisy w Internecie, dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel, dlaczego ? To proste uciekają przed prawdą bo mówią kłamstwa, oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze możesz zadzwonić bo są to żywi, realni naukowcy nie poddani żadnym NAUKOWYM REŻIMOM czyli lekko, łatwo mówią PRAWDY BIOLOGICZNE, które zbadali. Warto !!

  Zobacz też:
  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

  Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH

 3. Andy ROAR, W-wa says:

  CHLEB typu KR-IRL. Podstawa to; ENERGIA (antycukrzycowy).
  MOTTO: CUKRZYCA typu 2, OTYŁOŚĆ, zła DIETA nie !!; MEDYCYNA, wiedza, tak !!

  1. TEMAT.
  __C H L E B. Przepis WZORCOWY wypieku CHLEBA typu KR-IRL (mini chlebki).

  KASZĘ jaglaną __400g. oraz RYŻ biały lub brązowy, również __400g., gotujemy w jednym garnku (pojemność 4,0l.) przez ok. 15 minut. Do gotowania dodajemy 2,5 l. wody.
  PRZYPRAWY to__: sól kamienna nieoczyszczona, również pieprz, kminek, ew. ziała wg uznania. Po zakończeniu gotowania całość pozostawiamy pod przykryciem na ok. 5-10 minut.

  UGOTOWANE__: Kasza i Ryż (masa razem 800g.) wchłaniają wtedy całą użytą (2,5l.) do gotowania wodę, co następnie ułatwia formowanie i lepsze klejenie się tzw. mini chlebków.
  Do tego właśnie zestawu składników (kasza, ryż) dodajemy suchą masę: 150 gram OTRĄB PSZENNYCH
  i dokładnie mieszamy łyżką. Otręby chłoną wówczas dużo wody, którą uzupełniamy wlewając ok. 0,5 litra przegotowanej wody.
  Dużą łyżką stołową nabieramy zmieszaną masę tj. kaszę z ryżem wraz z otrębami. Z takiej objętości FORMUJEMY chleb tzw. cienkie mini chlebki (ugniatamy palcami).
  Kładziemy na papierze do pieczenia, którym uprzednio pokryliśmy powierzchnię blachy.
  PIECZEMY w piekarniku (temp. 250oC przez ok. 50-60 minut) tj. do momentu uzyskania tzw. przyrumienienia.
  Uwaga: wszelkie dodatki np. miód, rodzynki, WYKLUCZONE !! Takie dodatki sprzyjają OTYŁOŚCI
  i CUKRZYCY typu 2.

  P R Z E P I S ten jest zamieszczony na stronie internetowej;
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

  Jest to ewenement w skali kraju i całej Europy. Niezwykle ważna jest też wiedza z książki;
  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  W rozdziale NR 35, zamieszczono KOMPENDIUM wiedzy NT: Afrodyzjaki, __SEKS, Hormony, Testosteron.
  P. S. __CHLEB typu KR-IRL, stanowi aktualnie o silnym; UKŁADZIE immunologicznym, organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej GŁÓD dlatego; iż __GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje POZIOM CUKRU we krwi, na ok. 4-5 godzin !! tzw. __NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu.
  Złe to, WYSOKIE węglowodany. Podnoszą poziom cukru po spożyciu ZBYT wysoko; CUKRZYCA typu 2.
  To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

  WAŻNE:
  GLUKOZA naturalna; to RYŻ, wszystkie KASZE, Owoce, WARZYWA. Logika myślenia, postęp, spokój. Również produkty zalecane i dozwolone wg tzw.
  INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu.
  GLUKOZA nienaturalna; to MĄKA, Cukier. IRRACJONALNE zachowania, CZĘSTA zmiana nastroju, nerwowość.

  UWAGA:
  Taka kompozycja składników, również kolejność przygotowania tj. gotowanie, a następnie pieczenie tworzą strukturę żywieniową, która w sposób zadawalający poprawia wszelkie parametry zdrowotne organizmu człowieka; a w szczególności wydolność seksualną organizmu.
  Wystarczy porównać: Chiny 1,2 mld ludzi, Indie 900 mln oraz wszystkie Ludy Dalekiego Wschodu;
  jak pracują i jak skutecznie się rozmnażają, to wszyscy wiemy.
  Skąd czerpią energię, to oczywiste, że z ryżu i kasz, a jaki czynią przy tym postęp cywilizacyjny, to tylko Im pogratulować.

  PLUSY:
  __CHLEB typu KR-IRL, podnosi poziom cukru po spożyciu o 26% wzrostu, tzw. NISKIE węglowodany.
  Zapobiega otyłości i cukrzycy typu 2. Nie wywołuje wzdęć i nie tworzy zaparć.
  MINUSY:
  aktualnie brak sklepu lub piekarni, która wytwarza i sprzedaje ten produkt.

  PORÓWNANIE:
  Chleb upieczony z MĄKI np. pszennej, żytniej, orkiszowej i każdej innej: zawsze powoduje otyłość i sprzyja cukrzycy typu 2. Wzdęcia oraz zaparcia są gwarantowane. Poziom cukru po spożyciu chleba pszenno żytniego wynosi 74% wzrostu, po chlebie razowym 39%, po czystej glukozie 74%. Są to tzw. __WYSOKIE węglowodany, niezdrowe dla człowieka.

  REFLEKSJA:
  Każdy pacjent po operacji dostaje jako pierwszy posiłek tzw. kleik z ryżu białego oczyszczonego i wody.
  Biały ryż to ryż pozbawiony łupiny, czyli dalej po tzw. oczyszczeniu produkt najwyższej wartości odżywczej, podobnie jak jabłko obrane z łupiny też jest wartościowym owocem pozbawionym jedynie skórki.
  P. S. Japończyk, kiedy podaje przepis na sushi czyt. suszi, to mówi o rybach, warzywach i innych dodatkach. O ryżu właściwie mówi bardzo rzadko, a przecież wiadomo, że ryż stanowi 50-70% gotowego dania.
  Rzadko mówi o ryżu, bo dla Niego ryż w potrawie, to __OCZYWISTOŚĆ !!

Dodaj komentarz