Cafe Pozytywka – pozytywnie nakręcone miejsce

18 września 2011

Cafe PozytywkaNazwa lokalu, jak mówi Marysia, właścicielka kawiarni, miała w założeniu być włoska, pozytywna i zachęcać do optymistycznego podejścia do życia. Nazwa rodem z Italii okazała się jednak zbyt trudna do zapamiętania dla potencjalnych klientów i tak została „Cafe Pozytywka„. Kawiarnia działa od 2 tygodni w pawilonach na tyłach Błękitnego Wieżowca.  Wystrój lokalu jasny, przyjazny, zachęcający do pogaduszek  czy porannej lektury przy kawie. Wygodne fotele, kanapy. Na ścianie  intrygujące i zachęcające do przemyśleń hasło „Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń”. Jak tu się nie zgodzić z takim stwierdzeniem?  Rozmyślać nad prawdziwością hasła popijając kawę można również na zewnątrz, gdzie wystawione są wysokie stoliki i krzesła barowe.

Właścicielka i młody barista podają tu  kawę (100 % Arabikę)  wypalaną w małej palarni pod Warszawą. Kawa nie musi pokonywać dalekiej drogi np. z Włoch, dlatego jest zawsze świeża. Dla tych, co się śpieszą, kawa na wynos sprzedawana jest o 1 zł taniej. Oprócz kawy w różnych odmianach, wypijemy tu herbatę, świeżo wyciskane soki czy kieliszek wina. W menu codziennie sernik i szarlotka, tort bezowy w różnych smakach, a także tarta ze szpinakiem lub z fetą. Oprócz tego możemy zjeść wypiekane w specjalnym piecu croissanty i przygotowywane na miejscu kanapki np. z mozarellą i pesto, serkiem brie i suszonym pomidorem. Wkrótce mają być również zupy i sałatki.

Cafe Pozytywka

Cafe Pozytywka

Zasiadam na przy stoliku i delektuję się  doskonałą kawą, zajadając sernik z polewą kajmakową. Moje Latte ma lekko słodką nutę i nie wymaga dosładzania. Sernik jest mistrzowski. Nie za słodki, tak jak lubię, a kajmakowa polewa dodaje mu słodkości,  podkreślając smak sera. Mój smakuś, który również jest gościem kawiarni, po spróbowaniu tego dzieła wydaje z siebie głośne „mniam, mniam”, a na jego ustach gości radosny uśmiech. Żałuję, że nie udaje mi się tego uwiecznić na zdjęciu. Przyjemnie się tu siedzi i pozytywnie spędza czas nie patrząc na zegarek. Po godzinie rozmowy  przy kawce i ciastku, uświadamiam sobie, że już dawno miałam stąd wyjść i spóźniłam się prawie na imieniny mamy.

Cafe Pozytywka

Cafe Pozytywka

Kawiarnia jest czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00. Żałuję, że nie pracuję w okolicy placu Bankowego, bo chętnie wpadałabym tam regularnie na lunch albo śniadanie przed pracą. W przyszłości lokal popołudniami ma być wynajmowany na imprezy. Na górze ma również działać specjalny VIP room do rezerwacji na spotkania np. biznesowe.

Cafe Pozytywka dopiero się rozkręca, ale już jest to miejsce pozytywnie nakręcone i przyciągające  dobrą energią. Trzymam mocno kciuki i  liczę, że i godziny otwarcia też się jeszcze rozkręcą:)

Cafe Pozytywka, ul. Corazziego 4/4, tel. 690 45 60 87

Dodaj komentarz