Śniadanie w Aroma Espresso Bar

23 kwietnia 2012

Aroma Espresso BarJest pochmurny poranek. W biurze paszportowym przy Kruczej, gdzie wyrabiam Smakusiowi stosowne na wakacyjny wyjazd dokumenty, nie ma na szczęście kolejek. Jest więc chwila, żeby coś zjeść, ale niezbyt daleko, bo już leje. Uciekając przed deszczem wpadam na śniadanie do Aroma Espresso Bar na Kruczej. Już od rana mam darmowe konwersacje z angielskiego, bo kelner, który mnie obsługuje, zagaduje do mnie w tym języku. Wokół siedzi kilku ekspatów, czuję się więc trochę jak na śniadaniu gdzieś poza Polską. A do wakacji przecież jeszcze miesiąc… Studiuję powoli kartę, kuszą oryginalne kanapki np. z omletem i pietruszką, grillowanym serem halloumi czy grillowanym bakłażanem i sosem tahini, a także sałatki przygotowywane na zamówienie. Jako, że to czas śniadania… biorę zestaw śniadaniowy, który w tygodniu podają tu już od 7.00, w weekendy od 9.00. W Aroma Esspreso proponują 5 różnych porannych zestawów, każdy kosztuje 24 zł i zawiera kilka wybranych składników, a także kawę i sok. Wybieram śniadanie Shakshuka czyli omlet na pomidorach z cebulą. Zamiast kawy chcę herbatę, biorę tę poleconą przez kelnera, czyli pomarańczowo-czekoladową. Podobno jest nowa i jak mi nie będzie smakowała to dostanę inną gratis. Miło…

Aroma Espresso Bar

Aroma Espresso Bar to przestronny lokal. Jest urządzony estetycznie, choć nie ma tu nic wyróżniającego, wystrój jest dość typowy dla kawiarni. O  9 rano jest tu dość pusto mimo, że co chwile ktoś wchodzi, a sporo osób bierze kawe lub śniadanie na wynos. Może to z powodu deszczu… Obsługa jest bardzo sympatyczna i uśmiechnięta. Kelnerka wywołuje gości po imieniu. Gdy nadchodzi moja kolej, odbieram tacę, wypełnioną różnymi smakołykami. Są tu jajka sadzone w sosie z duszonych pomidorów z cebulą, jest chleb wypiekany na miejscu,  serek bialy, pasta tahini, oliwki, masło, sok i herbata. Jajka w polączeniu z pomidorami z cebulą smakują wyśmienicie.

Aroma Espresso Bar

Aroma Espresso to niby kolejna sieciówka, rodem z Izraela… W Polsce mają na razie dwa lokale w Warszawie, ale na świecie aż 140. Brzmi groźnie. Takie Izraelskie Coffee Heaven? Jeśli tak to ja chcę więcej takich sieciówek, bo nie ma wiele miejsc z tak dobrym śniadaniem. W planach mam spróbowanie także tutejszych kanapek, bo z opisu brzmią bardzo interesująco.

.

Aroma Espresso Bar, ul. Krucza 6: pn-pt. 7:00 – 22:00, sb-nd. 9:00 – 20:00 Tel. (22) 376 54 75

Aroma Espresso Bar, Krakowskie Przedmieście 7: pn.- pt. 7:00 – 22:00, sb.- nd. 9:00 – 22:00 Tel. (22) 827 02 21

.

Więcej zdjęć z mojej wizyty w Aroma Espresso Bar znajdziesz na fanpage’u Restaurantica.pl na Facebooku.

Podsumowanie

Dzielnica: Śródmieście

Kuchnia: międzynarodowa

Ceny: do 20 zł

Okazja: babskie ploty, lunch, śniadanie

4 Responses to Śniadanie w Aroma Espresso Bar

 1. Fredi says:

  Nie miałem okazji tam zawitać, ale z tego co widzę lokal wygląda bardzo przyjemnie. Miejsce sprawia wrażenie idealnego na śniadanie. Wybiorę się tam przy okazji 🙂

 2. Kaska says:

  Po przeczytaniu tej recenzji stwierdziłam, że odwiedzę Aromę (byłam w lokalu na Chmielnej – niedawno otworzyli). Jestem naprawdę mile zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiej jakości. Zestaw śniadaniowy wyglądał dokładnie tak, jak na zdjęciu, a smak…taki, jak o nim piszą;) Na pewno jeszcze wpadnę, żeby spróbować pozostałych dań. Miła odmiana w porównaniu do pozostałych sieciówek:)

 3. Aroma Espresso Bar says:

  Kochani!
  W związku z otwarciem nowego lokalu Aroma na ul. Chmielnej 1/3 przygotowaliśmy dla Was promocję – 50% na wszystkie dania z naszego menu.
  Promocja trwa od 1 do 7 marca.

  Serdecznie zapraszamy!

 4. Ktoś says:

  Kawiarnia przy chmielnej została zamknięta!

Dodaj komentarz