Po Prostu Art Bistro śniadaniowo

4 października 2012

Po Prostu Art Bistro. Górny Mokotów, okolice dawnej skoczni narciarskiej – z dala od centrum, a mimo to w sobotnie przedpołudnie jest tu sporo ludzi… Słyszałam o tym miejscu od kilku osób sporo pozytywów, więc nadszedł czas, żeby wreszcie się wybrać… Do zainteresowania się lokalem zachęca również wyjątkowo duży ogródek. Aż kilkanaście stolików wystawiono na zewnątrz… Zaglądam do środka, tu też jest sporo miejsca, ładny ciepły, wystrój, kolorowe poduszki…  Również nie jest tu pusto. Przy niskich ławach siedzą młodzi ludzie konwersując lub klepiąc w laptopy i tablety. Chcąc złapać ostatnie promienie słońca siadamy na zewnątrz.

Po Prostu Art Bistro

Zaglądamy w kartę. Mają tu największy wybór zestawów śniadaniowych w okolicy i jeden z większych w Warszawie. Razem 12 (!) różnych wersji, począwszy od prostej owsianki, przez omleta czy danie fit aż do narodowych propozycji – holenderskiej, niemieckiej, angielskiej, francuskiej czy polskiej. Ceny od 12 zł za owsiankę do 18 zł za bogate śniadanie po angielsku. Napoje są płatne dodatkowo. Czyli nie jest źle, ale znamy też tańsze miejsca na śniadanie. Jeśli znajdziemy się tu w późniejszej porze, możemy  wybrać spośród długiej listy makaronów, sałatek, przekąsek i dań głównych.

Po Prostu Art Bistro

Wybieram zestaw o najciekawszej nazwie zwabiona jej egzotycznym brzmieniem – Po-ranny papay  (17 zł). Pod krwisto-owocową nazwą kryje się szpinak z bekonem, przykryty sadzonym jajkiem w towarzystwie sałaty, pomidorów i tostów. Szpinak jest świetnie przyrządzony… z dodatkiem czosnku, lekko przyprawiony… Na śniadanie wraz z jajkami to idealna propozycja, choć z egzotyką i papayem niewiele ma wspólnego. Pat zamawia  śniadanie po polsku (15 zł) czyli jajecznicę, z wędliną, serem i warzywami.   Danie smakuje tak jak wygląda, bez zarzutu,  jest proste i smaczne.

Po Prostu Art Bistro

 Po Prostu Art Bistro

Po Prostu Art Bistro to ciekawa propozycja na spędzenie poranka w słoneczny dzień. Śniadaniowo miejsce zdało egzamin na piątkę. Czy poradzi sobie z innymi posiłkami? Sprawdźcie sami albo uzbrojcie się w odrobinę cierpliwości i poczekajcie na kolejną relację na Restaurantica.pl…

Po Prostu Art Bistro, ul. Czerniowiecka 9, tel. 22 401 04 01

Podsumowanie

Dzielnica: Mokotów

Kuchnia: międzynarodowa

Ceny: 20-40 zł

Typ lokalu: restauracja

Dodatkowe wymagania: ogródek letni

Okazja: babskie ploty, lunch, śniadanie, spotkanie w grupie, spotkanie z przyjaciółmi

One Response to Po Prostu Art Bistro śniadaniowo

  1. eatouterka says:

    http://Www.demotywatory.pl/83946/papaj
    Chyba ten Papay. Mam nadzieje, ze szpinak inny 🙂

Dodaj komentarz