Kawiarnia Plac Zabaw

8 grudnia 2012

Plac Zabaw odwiedzamy w pewne weekendowe jesienne przedpołudnie… Ta klubokawiarnia dla dzieci i rodziców mieści się w niewielkim pawilonie na terenie kortów tenisowych przy ulicy Jeżewskiego na Ursynowie. Stoliki rozstawiono dość chaotycznie, na środku sporej sali jest hamak który cieszy się nieprzerwaną popularnością wśród maluchów w różnym wieku. Część lokalu wydzielona jest na plac zabaw dla dzieci, jest tam sporo różnych zabawek, książeczek i innych przedmiotów zapewniających rozrywkę najmłodszym klientom. Lokal wyróżnia się  w porównaniu z wieloma innymi kawiarniami dla dzieci sporą ogrodzoną przestrzenią na zewnątrz. Jest piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia, domek i sporo miejsca do biegania. To miejsce zdecydowanie zyskuje jeszcze w ciepłe dni.

Plac Zabaw kawiarnia

Od rana kawiarnia wypełnia się rodzicami z dziećmi, wygląda na to że większość rodziców nie jest tu pierwszy raz bo wydają się być zadomowieni. Siedzą w wygodnych fotelach i kanapach, przyglądając się harcom swoich pociech. Do Placu Zabaw wpadamy nie tylko na zabawę ale także coś zjeść. A co znajdziemy w menu? Więcej niż w przeciętnej kawiarni dla dzieci: są sałatki, kanapki, zupy, tosty pierogi… Są także różne słodkie łakocie. Moja sałatka z łososiem (20 zł) jest spora i smaczna, ruskie pierogi  (18 zł) też niezłe… Jedzenie nie wznosi się może na kulinarne wyżyny, ale jest proste i smaczne. Jako towarzystwo do  dziecięcych zabaw, porannej kawy i herbaty, w sam raz.

Plac Zabaw kawiarnia

Plac Zabaw kawiarnia

Plac Zabaw kawiarnia

Oprócz swobodnych zabaw i swawoli w Placu Zabaw odbywają się różnorodne warsztaty dla dzieci. Można tu także urządzić urodziny. To ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi, zarówno na zimową kawę, jak i na letnie szaleństwa na placu zabaw…

Plac Zabaw, ul. Jeżewskiego, tel. 602 308 503 (kawiarnia zamknięta!)

.

A na koniec zamiast osobnego wpisu z cyklu Baby Menu, moja ocena Placu Zabaw pod względem przyjazności dla rodzin z dziećmi:

Menu dla dzieci  : NIE – 2/3 pkt  (nie ma specjalnego menu dla dzieci, ale są dania odpowiednie dla dzieci – zupa, pierogi, tosty)

Fotelik dla dziecka: TAK   – 3/3 pkt 

Kącik do zabawy / zabawki :  TAK     – 3/3 pkt  (specjalna strefa dla dzieci z zabawkami, książkami, na zewnątrz zjeżdżalnia, huśtawki, domek)

Przewijak: TAK    – 1/1 pkt

Inne plusy: TAK – 1/1 pkt (kawiarnia z przeznaczeniem do zabawy dla dzieci, warsztaty dla dzieci i rodziców, dobre miejsce żeby urządzić dziecku urodziny)

Ogólna Ocena Baby Menu: 10/11  pkt

 

Mój ranking restauracji przyjaznych dzieciom i opis ocenianych kryteriów: Baby Menu

Podsumowanie

Dodaj komentarz