Kotłownia na Śniadanie

6 kwietnia 2013

W Żoliborskiej restauracji Kotłownia byłam nie raz, choć pisałam o tym już dawno temu. Ostatnio odwiedziłam ją ponownie przed miesiącem. Jak zwykle był tłum ludzi, wszystkie stoliki zajęte. A kuchnia? Jak zwykle prosta, smaczna, bez zarzutu. Z radością usłyszałam o planowanych przez restaurację weekendowych śniadaniach, które miały ruszyć jeszcze w marcu. Postanowiliśmy je przetestować już drugiego dnia po premierze.

Kotłownia śniadania

Co weekend w Kotłowni dostępne jest specjalne menu śniadaniowe. Co ciekawe pierwszy posiłek można tam zjeść jak na niedzielę dość wcześnie, bo od 9:00. Śniadania serwują do południa, potem można zamawiać już dania z normalnej karty. Do wyboru są cztery różne zestawy śniadaniowe o różnym składzie, różnym stopniu obfitości, wszystkie w tej samej cenie 19 zł.  Dla tych co na śniadanie jedzą niewiele jest zestaw Lekki poranek, a dla tych bardzo głodnych największa z propozycji – Głodny Ksiądz. Oprócz tego w porannej karcie znalazły się omlety z różnymi dodatkami (16 zł), jajecznica i koktajle jogurtowe.

Kotłownia śniadania

Kotlownia 0

Kotłownia śniadania

W niedzielę o 10.30 jest tu dość pusto. Stawiam na to, że do tłumów, które spotykam w tym miejscu wieczorami, nie dotarły jeszcze wiadomości o śniadaniach, a może godzina była zbyt dla nich poranna. Mimo kalendarzowej wiosny, zimowa aura za oknem nie sprzyja również opuszczaniu domowych pieleszy w weekendowe poranki.

Dostajemy specjalną śniadaniową kartę. Wybieramy dwa zestawy, wielkościowo raczej z tych mniejszych. Na zestaw Piccolo Francese (Mały Francuz) składają się  tosty francuskie w jajku i cynamonie, jajka sadzone, pancetta (boczek) i rukola z pomidorkami cherry. To ciekawe smakowe słodko-wytrawne połączenie. Zestaw La Mattina Leggera (Lekki Poranek) to świeża ricotta z rzodkiewką i szczypiorkiem, liście rukoli z radicchio  i pomidorkami cherry, pieczywo i masło. Ten poranek jest rzeczywiście lekki, prosty i smaczny. Dla Smakusia zamawiamy jajecznicę z szynką i szczypiorkiem. Jest dokładnie taka taka jak być powinna.

Kotłownia śniadania

Kotłownia śniadania

Cieszy mnie bardzo wprowadzenie śniadaniowej oferty w Kotłowni. I to nie tylko dlatego, że blisko mieszkam i dojazd tu samochodem zajmuje mi mniej niż 5 minut. Kotłownia sprawdziła się już nie raz kolacyjnie, warto tu także wpaść na śniadanie.  Gdy tylko śniegi stopnieją – a liczę że ten dzień już się zbliża – przewiduję zwiększenie zainteresowania tutejszą poranną ofertą, a sama zamierzam sprawdzić jeszcze inne tutejsze propozycje śniadaniowe.

Kotłownia, ul.Suzina 8, Warszawa, Żoliborz, tel. 22 833 23 27

Podsumowanie

Dzielnica: Żoliborz

Kuchnia: włoska

Ceny: 20-40 zł

Typ lokalu: restauracja, winiarnia

Okazja: babskie ploty, lunch, śniadanie, spotkanie z przyjaciółmi

Dodaj komentarz