Coctail Bar Max

26 maja 2013

Kolorowe drinki, fascynujący świat alkoholowych mixów powstających z trunków produkowanych na całym świecie. Coctail Bar Max to miejsce dobrze znane na Wybrzeżu z lokali w Sopocie i w Jastrzębiej Górze. Od wczoraj kolorowy, tajemniczy świat koktajli możemy zgłębiać również w Warszawie przy Kruczej, gdzie otworzył się trzeci lokal pod ta sama banderą. Lokalizacja baru jest dość pechowa, podziwiam odwagę właścicieli. Ostatni z zamkniętych w tym miejscu lokali – restauracja Kaprys przetrwał zaledwie rok, poprzednich kilka miało podobne lub krótsze historie.  Czy Coctail Bar Max zakończy lokalizacyjne fatum tego miejsca?

Coctail Bar Max

Nie dziwi, że w tego typu lokalu najwięcej miejsca zajmuje przestronny półokrągły bar. Istny ołtarz dla miłośników i koneserów alkoholi. Na barze setki kolorowych butelek z etykietami z całego świata. Jeśli od dawna mieliście ochotę na drinka ze składnikiem, który jest w Polsce trudno dostępny, to jest duża szansa, że właśnie tu go znajdziecie. Wybór różnorodnych alkoholi wydaje się być nieograniczony. Do tego niezliczone ilości szuflad zawierające różne dodatki do drinków, w tym dobrej jakości soki i ogromny wybór owoców kupowanych przez właścicieli w Niemczech (egzotyczne owoce prawie lub wprost ze statków przybijających do niemieckich portów). Na ścianach zwracają uwagę zdjęcia kolorowych drinków i egzotycznych owoców. Nad barem wisi wielka kiść bananów.  Jest tu kolorowo i wakacyjnie.

Dla miłośników whisky jest oddzielna sala, doskonała na zamknięte spotkania czy wieczorki degustacyjne. A takiego wyboru whisky nie widziałam jeszcze nigdzie. Jest tu około 800 rodzajów tego złocistego trunku. Nie bez powodu Bar Max ma w nazwie nie tylko cocktail bar, ale także whisky house.

Coctail Bar Max

Coctail Bar Max

Coctail Bar Max

Koktajle kosztują 25 lub 27 zł.  Za tą cenę dostaniemy wielkiego owocowego drinka z efektownym owocowym przybraniem. Każdy inny alkohol ma swoją cenę wypisaną na półce przy butelce trunku. Jeśli chcemy wzmocnić drinka lub znaleźć w nim swoje ulubione alkohole, barman uprzedzi nas jeśli okaże się, że wpłynie to na wzrost ceny.

Jestem tu jeszcze przed oficjalnym otwarciem na zamkniętej degustacji, ale incognito, nikt nie wie, że nie tylko degustuję, ale piszę relację na bloga 🙂 Pytam o menu. Nie ma i nie będzie. To taki koncept – każdy drink jest spersonalizowany, na indywidualne zamówienie. Barman zrobi nam dowolny koktajl na życzenie, wypytując dokładnie jakie są nasze preferencje, co lubimy pić, jakie smaki chcemy w nim znaleźć.

Jeśli chodzi o drinki to ja stawiam zwykle na nuty wytrawne bądź kwaśne. Proszę o drinka bardzo kwaśnego, nie gorzkiego, mocno owocowego, z małą ilością alkoholu. Pierwsza propozycja, którą dostaję, jest  kwaśna zgodnie z życzeniem, ale ma lekki posmak gorzkawy pochodzący z dodatku kiwi. Mimo tego jest całkiem niezła. Drugi koktajl jest zupełnie inny, perfekcyjnie kwaśny, owocowy, sycący, egzotyczny. Rewelacja.

Próbuję także kilku innych propozycji z różnych owoców i różną kompozycją alkoholową. To różnorodne i fascynujące propozycje.  Każdy koktajl ma fikuśną dekorację ze świeżych egzotycznych owoców, którą po nacieszeniu oka, można zjeść. Nie ma większego znaczenia,  że do jedzenia w Coctail Barze Max nic nie znajdziemy.  To tylko czy aż koktajl bar, bez jedzenia i zakąsek. Wypijcie jednak chociaż dwa takie drinki z owocami i zobaczcie czy na pewno macie jeszcze ochotę jeszcze coś zjeść.

Coctail Bar Max

Coctail Bar Max

Koktajl Bary w Warszawie w porównaniu z Londynem, Dublinem, Monachium czy innymi europejskimi miastami, to nadal towar deficytowy. Nieliczne wyjątki serwujące drinki dobrej jakości, takie jak Pies czy Suka czy Colombia Bar tylko potwierdzają regułę. Czy Coctail Bar Max rozkręci koktajlowo warszawskie ulice i będzie impulsem do powstawania kolejnych? Czy zakończy pechowy okres w historii  lokalu przy Kruczej 16/22?  Mam taką nadzieję. A Wy sami sprawdźcie.

Coctail Bar Max, ul. Krucza 16/22, Warszawa, Śródmieście

Podsumowanie

Dzielnica: Śródmieście

Typ lokalu: bar

Okazja: na drinka