Park Cafe & Rest

24 lipca 2013

W Konstancinie umówiliśmy się na niedzielny obiad z dawno niewidzianymi znajomymi. Miał być spacer w parku, a potem obiad pod gołym niebem. Spaceru nie było. Hackerski atak na moje konto mailowe skutecznie zniweczył nasze plany spacerowe, dotarliśmy mocno spóźnieni na obiad do otwartej niedawno restauracji Park Cafe & Rest. Park Cafe & Rest to pięknie położony dworek  z wielkim ogrodem z jednej strony, a dużym tarasem z drugiej. W ogrodzie na trawie oprócz kilku stolików są też leżaki i hamak, pełen chill out i relaks. Słońce i cudna pogoda  przyciągnęły tu jednak więcej zainteresowanych i chociaż z początku nie znajdujemy wolnych miejsc, po dłuższej chwili obsługa  przygotowuje dla nas 4 osobowy stolik na tarasie.

Park Cafe & Rest

Menu restauracji prezentuje się dość standardowo. Znajdziemy tu popularne dania takie jak pierś z kurczaka, sałata cezar, krem z pomidorów, polędwiczki czy stek z wołowiny.  Ceny są przystępne. Porządne danie główne zjemy już za 25-30 zł, choć obserwując fanpage restauracji widzę, że ceny tych samych dań zbiegiem czasu idą w górę… i oby za wysoko nie zawędrowały… A Konstancin z niskimi cenami mi się raczej nie kojarzy… Jednak póki co jest bardzo zachęcająco…

Na stolik, potem na złożenie zamówienia, następnie na podanie dań, a na koniec na rachunek czekamy dłuższą niż przeciętna chwilę. Widać, że panuje tu jeszcze pootwarciowy szał, który wymaga dotarcia się jeszcze wszystkich trybików lokalu. Cierpliwie czekamy.

Park Cafe & Rest

Park Cafe & Rest

Jak tu karmią? Czy warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dania? Rukola z kozim serem i malinami (25 zł)  to lekka i przyjemna letnia propozycja. Słodko kwaśne maliny świetnie się komponują z wytrawnym serem i pikantną rukolą.

Polędwiczki wieprzowe na sosie kurkowym z gratin i mixem sałat (28 zł) to zdecydowanie numer jeden wśród dań, które kosztuję w Park Cafe & Rest. Polędwiczki są mięciutkie, lekko różowe w środku, a sos kurkowy ma więcej kurek niż sosu… mniam…. Danie jest pokaźnej wielkości, smakuje rewelacyjnie i ledwo daję mu radę.

Pierś z kurczaka z grilla z sosem tzatziki, ziemniaczkami i mixem sałat (28 zł) to proste, ale również udane danie. Kurczak jest miękki, dobrze przyprawiony, a dodatków nie pożałowano. Próbuję też Penne z kurczakiem i suszonymi pomidorami, to bardzo smakowita, wytrawna makaronowa propozycja.

Nasz obiad wieńczy Sernik (16 zł), który jest wyjątkowo cienki i drogi jak na taką wielkość porcji. Na szczęście smakuje wybornie,  jak domowy, choć ja preferuję  mniej słodkie desery .

Park Cafe & Rest

Park Cafe & Rest

Park Cafe & Rest

Park Cafe & Rest to urokliwe miejsce wśród zieleni w pobliżu pięknego parku. Już dla samej lokalizacji warto odwiedzić ten zakątek. Mimo, że menu nie jest wyszukane, to wykonanie prostych dań jest na bardzo dobrym poziomie. Warto się tu wybrać na niedzielny rodzinny obiad. Jeśli nie chcecie czekać na stolik albo odejść z kwitkiem  lepiej jednak zarezerwujcie stolik

Park Cafe & Rest, ul. Sienkiewicza 3, Konstancin Jeziorna, tel. 781 830 265

Podsumowanie

Dzielnica: okolice Warszawy

Kuchnia: międzynarodowa

Typ lokalu: restauracja

Przewodnik: nowe miejsca

Okazja: spotkanie z przyjaciółmi