Gastronauci już 2 lata jedzą z nami

5 marca 2009

gastronauci2Mój ulubiony serwis z recenzjami restauracji, Gastronauci obchodzi dziś 2 rocznicę powstania.  W tym czasie gastronautowi recenzenci napisali 13.000 recenzji z ponad 5.500 lokali w całej Polsce. Foodelek pisząc o tym wydarzeniu porusza problem, który spotyka wszystkie polskie serwisy oceniające restauracje. Jest tam sporo restauratorów, którzy sami piszą pozytywne recenzje o swoich lokalach. Z kolei wszelkie negatywne recenzje spotykają się z agresywnym odbiorem ze strony właścicieli restauracji, którzy zamiast słuchać klientów i poprawiać jakość kuchni, obsługi etc, oskarżają o autorstwo tych recenzji konkurencję. Oczywiście nie wszyscy, ale często się tak zdarza. Miejmy nadzieję, że gastronauci czuwają nad swoim serwisem i dbają o jego bezstronność.

Gastronauci zapowiadają zmiany w serwisie w najbliższej przyszłości. Moim zdaniem to dobre posunięcie, zmiany są nieuniknione,  jeśli ktoś chce się rozwijać i iść do przodu. Z niecierpliwością czekam na inaugurację nowych gastronautów, licząc na nowe funkcjonalności i ciekawe rozwiązania graficzne. Wołam o rankingi, serwis społecznościowy, więcej newsów i interakcji między użytkownikami.  Na pewno jest kilka elementów, które mogły być w gastronautach lepsze, ale czy cokolwiek na tym świecie jest idealne?  Już od dwóch lat to jedna ze stron www, którą poza google.pl odwiedzam najczęściej, czerpiąc z niej inspiracje do kulinarnych wypraw i opisując moje kulinarne przygody.

Podsumowanie

6 Responses to Gastronauci już 2 lata jedzą z nami

 1. froasia says:

  A czy ja mogę prosić o jakiś RSS do tego bloga, bo nigdzie nie widzę, a nie znam konstrukcji na WordPressie.

 2. malicious dzięki za odpowiedź, byłam jakiś czas odcięta od netu testując tajskie smaki:) stąd to milczenie, ale już wracam:)

 3. maliboo says:

  Jakas plaga z ta Tajlandia;> Znajomi tez niedawno wrocili.

  Enyłej – jacys obcy ci nowi gastronauci. No i jest maksymalnie wkurzajaca rzecz: nie mozna klikac srodkowym klawiszem na mapie /nowa zakladka/, oczywiscie klawisz wstecz na mapke nie dziala, wiec zblizony region poszukiwan bezpowrotnie ginie;(

 4. mi sie gastronauci podobają wizualnie, tylko sa trochę za wolni. zbierz swoje uwagi , jak masz chwilkę i przekaz do nich, wiem ze czekają na takie uwagi, tez będę spisywać i wysyłać swoje.

 5. Ania says:

  Słyszałam różne opinie na ich temat. Podobne jak się wykupi reklamę to dopiero jest dobrze. Inaczej zapomnij o dobrych opiniach. Zdrowia życzę.

Dodaj komentarz