Leniviec – leniwe pogaduchy na Poznańskiej

3 września 2011

Leniviec na PoznańskiejKawiarnia Leniviec działa dopiero od tygodnia. Umiejscowiła się na rogu Poznańskiej i Wilczej,  w okolicach, gdzie jest już kilka ciekawych miejsc, więc jest tam już po co pojechać. Niedaleko mamy Ganesh, Tel Aviv i Beirut. Leniviec czynny jest od 7.30 w tygodniu, od 9 w weekendy, więc można wpać tu również na śniadanie. Przed wejściem wystawiono kilka stolików do korzystania z ostatnich dni lata i leżaki do leniwego leniuchowania z kawą w dłoni. Zwraca uwagę designerski, dopieszczony w każdym detalu wystrój. Kolorowe dodatki, takie jak poduszki, przełamują bardziej stonowane w odcieniach meble, a całość jest estetycznie dopracowana. Na ścianach przyciąga wzrok interesująca wystawa zdjęć z byłych królestw Himalajskich, pierwsza z planowanego cyklu. Karta menu to duża tablica nad barem, gdzie znajdziemy min. kawę w różnych odmianach, smoothies, quiche, sałatki, pierogi, zupę czy ciasta.

Niektóre z tych smakołyków możemy obejrzeć przed zamówieniem, bo wystawione są w szklanej ladzie. Z ciekawostek, które tu znajdziemy, ucieszyła mnie szczególnie limonkowa Diet Coke, której nie uświadczysz w polskich sklepach. W Lenivcu nie ma obsługi kelnerskiej, zamawia się przy barze. Z menu wybieramy pozycje, których już niestety zabrakło i przy nas obsługa ściera je z tablicy.

Leniviec

Leniviec

Bierzemy, więc to, co jest. Na pewno nie skąpią tu na porcjach. Duży talerzyk oliwek  (6 zł) jest porcją, mimo pomocy moich przyjaciółek, nie do zjedzenia za jednym posiedzeniem. Kawałek quiche też do małych nie należy. Robią tu doskonałe smoothies.  Sałatka z tuńczykiem, którą zamawiam, troche rozczarowuje, ale może oczekiwałam zbyt wiele. To po prostu zwykła sałata, tuńczyk z puszki, pomidory, trochę oliwy, trochę ziół. Ciut zbyt mało urozmaicenia i  kreatywności jak dla mnie.

Leniviec

Leniviec na Poznańskiej

Leniviec na Poznańskiej

Widać za to duże starania obsługi. Leniviec to miejsce, gdzie leniwie możemy spędzić czas, popijając kawę czy smoothies  w gronie znajomych. Bo jest tu miło i sympatycznie, a atmosfera sprzyja pogaduchom i dłuższym nasiadówom. Warto zajrzeć.

Leniviec, ul. Poznańska 7

Podsumowanie

Kuchnia: międzynarodowa

Ceny: do 20 zł

Typ lokalu: bar, kawiarnia

Dodatkowe wymagania: ogródek letni, wifi

Okazja: lunch, na drinka, śniadanie, spotkanie z przyjaciółmi