Objekt Kulinarny

17 czerwca 2012

Objekt KulinarnyW poszukiwaniu smacznej kolacji tuż po powrocie z wakacyjnych wojaży docieramy na Towarową. Niedawno powstał tu nowy lokal – Objekt Kulinarny (tak to nie pomyłka nie obiekt, ale objekt). Zanim przekraczam jego próg, już zarabia u mnie pierwszy plus w kategorii design za ciekawą, polską nazwę i proste, a jednak przyciągające uwagę logo.

Przed wejściem stoi kilka stolików tworząc niewielki ogródek z widokiem na Towarową. Wystrój jest nowoczesny i zaprojektowany z pomysłem. Budzi u mnie ochotę, żeby spędzić tu dłuższą chwilę. Na ścianach i suficie kolorowe grafiki nawiązujące do smaków i kulinariów ciekawie ożywiają dość ascetyczne wnętrze. Oczekując na nasze dania, w ramach rozrywki możemy rozszyfrowywać kulinarne napisy testując swoje językowe umiejętności. Objekt Kulinarny to kilkanaście stolików rozproszonych wewnątrz przestronnego lokalu, a także tak modny ostatnio model otwartej kuchni. Czyli znów podglądamy kucharzy.

W sobotni wieczór Objekt jest prawie zupełnie pusty, oprócz nas kolacjuje jeszcze jedna para. Spodziewam się, że więcej ludzi dotrze tu w tygodniu, bo niedaleko jest kilka biurowców i białe kołnierzyki mogą tu wpadać w godzinach popołudniowych by skorzystać z oferty lunchowej. U obsługi dowiadujemy się, że rano można tu też zjeść śniadanie.

Objekt Kulinarny

Objekt Kulinarny

W krótkiej, przejrzystej karcie znajdziemy różnorodne dania szeroko pojętej kuchni międzynarodowej. Obok popularnych i obecnych w innych restauracjach dań, takich jak kaczka z jabłkami, pstrąg czy polędwica, w Objekcie znajdziemy również rzadko spotykane rostii buraczane zapiekane z kozim serem czy krem z kopru włoskiego z oliwkami.

Ucztę zaczynam od szparagów na maśle (21 zł). Sezon na moje ulubione warzywa już się kończy, więc nie omieszkam wykorzystać ostatnich szparagowych dni. Te w Objekcie są chrupkie i bardzo smaczne, z przyjemnością wpisuję je na listę najlepszych szparagowych dań sezonu, którą prowadzę od końca kwietnia. Na przystawkę zamawiamy także rostii buraczane zapiekane z kozim serem (23 zł). To ciekawe i niespotykane w Warszawie danie ma intrygujący, doskonały smak. Obydwiema przystawkami zachwyca się też Smakuś, więc nie jest nam dane zjeść ich zbyt dużo. Nie pozostaje nam inna opcja, jak wrócić tu po dokładkę. Siekany łosoś z kaparami na szparagach z młodymi ziemniakami i sosem z musztardy francuskiej (31 zł), który wybieram jako danie główne, to coś więcej niż bardzo oryginalny sposób podania łososia. Ja za tą rybą generalnie nie przepadam – wolę inne ryby morskie. Jednak łosoś w formie zbliżonej troszkę do kotleta mielonego, okraszony świetnymi dodatkami trafia do mnie zachwycając pomysłem i smakiem. Całość świetnie podkreśla musztardowy sos. Burger wołowy podany jest z konfiturą z cebuli i serem mimolette (27 zł). Do tego frytki i różne sosy czekające na spodeczku i w butelkach. Mięso jest poprawne, choć ciut zbyt wysmażone przez to nie tak miękkie jak mogłoby być. Rewelacyjna konfitura z cebuli, łagodne i pikantne sosy, inne dodatki tworzą razem smaczne, choć jeszcze nie wybitne danie.

Objekt Kulinarny szparagi

Objekt Kulinarny Łosoś

Objekt Kulinarny  to miejsce w fazie rozruchu. Kelner jest chyba dopiero pierwszy dzień w pracy, nie zna jeszcze szczegółowo menu i często musi zasięgać opinii w kuchni. Przy płatności kartą terminal robi problemy i trzeba go restartować. Takie bywają początki… Niemniej jednak to miejsce z kreatywną kartą, wyjątkowo dobrym jedzeniem i dużym potencjałem. Trzymam kciuki za jego powodzenie.

Objekt Kulinarny, ul. Towarowa 35, tel. 788 206 307

Więcej zdjęć z mojej wizyty w Objekcie Kulinarnym znajdziesz na fanpag’u Restaurantica.pl na Facebooku