Dzień Dobrych Smaków z Le Targ – relacja

11 czerwca 2013

Dzieje się ostatnio na Żoliborzu. Od kwietnia ruszył Targ Śniadaniowy, który co sobotę przyciąga tłumy. W ostatnią niedzielę w Forcie Sokolnickiego odbyło się ciekawe wydarzenie kulinarne współorganizowane przez Le Targ pod hasłem Dzień Dobrych Smaków. Były warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy filmów, a także targ, na którym można było spróbować i zakupić do domu różnorodne produkty kilkudziesięciu producentów.  W zeszłym roku byłam tu na podobnym wydarzeniu Good Food Fest. Tym razem stoiska rozlokowane były nie tylko wewnątrz budynku, ale także w parku na zewnątrz fortu.

Dzień Dobrych Smaków

Moją  uwagę przykuło stoisko I love hummus, wystawione przez libańską restaurację Siriana. Od dawna miałam ochotę spróbować ich produktów, a nie miałam jeszcze okazji. Nie odeszłam dopóki nie skosztowałam kilku ciekawych past (np. bakłażanowa czy z papryki), a także hummusu w różnych odsłonach.

Pod względem wizualnym szczególnie wyróżniało się sąsiadujące z hummusem stoisko Zosia Gotuje,  z chłodnikiem, kolorową sałatką ze szparagami, a także warzywnymi musami zabawnie udekorowanymi młodą marchewką. W stoisku Homemade podziwiałam pięknie zaprojektowane w estetyczne pojemniczki zupy warzywne.  Spróbowałam także niezłej zupy brokułowej.

Dzień Dobrych Smaków

Dzień Dobrych Smaków

Smaki Sycylii kusiły pastą z karczochów, tak skutecznie, że zanim przyszłam to wszystkie słoiki zostały już sprzedane. Proponowali zakup na stronie internetowej i chyba się skuszę. 🙂 U sympatycznych pań z Wiatrowego Sadu kupiłam doskonały sok jabłkowo – rabarbarowy sprzedawany w 3 litrowych kartonach.

Miałam też okazję skosztować kilku innych smaków. U Books for Cooks  tym razem nie kupiliśmy żadnej książki, ale wraz z synem zjedliśmy świetną tartę serowo-szparagową. Spróbowałam także zjawiskowej, słodkiej bezy od Bella Beza.

Na zewnątrz można było kupić warzywa, był także pan Sandacz oraz sery i inne przetwory mleczne od Ziembińskiego. Wśród zieleni prezentowały się także Get Green ze zdrowymi koktajlami. Moja torba powoli wypełniała się różnymi dobrami. Kupiłam pyszną szynkę wieprzową i kiełbasę z indyka z Bartłowizny, a także kurpiowski razowy chleb  z ziarnami u Serafina. Do tego portugalskie oliwy Esporao, które już wcześniej nabywałam na targach regionalnych w Blue City. Dość szybko moja torba z zakupami była pełna.

Dzień Dobrych Smaków

Dzień Dobrych Smaków

Dzień Dobrych Smaków

Dzień Dobrych Smaków zorganizowany przez Le Targ to kolejna udana impreza kulinarna w stolicy. Można było zjeść smacznie na miejscu, a także zrobić dobre jakościowo zakupy do domu. Mimo, że targi ostatnio wyrastają jak grzyby po deszczu, ja nadal nie mam ich dość. Poproszę o więcej, targów, imprez i lokalnych producentów. I cieszę się, że tyle się dobrego dzieje w moim mieście:)

Podsumowanie

Przewodnik: wydarzenia

2 Responses to Dzień Dobrych Smaków z Le Targ – relacja

  1. Fantastyczne miejsce dobrych smaków, gdzie jeszcze można spotkać tak sympatycznych ludzi i taką atmosferę?

Dodaj komentarz