Sueno Cafe & Tapas Bar

7 sierpnia 2014

Czy macie takie miejsca, do których lubicie wracać?  Sueno – czyli po hiszpańsku sen lub marzenie – kojarzy mi się z wakacjami, Morzem Śródziemnym czy rytmami salsy.  Zdjęcia z podróży dookoła świata zawieszone na ścianach przypominają o kolejnych podróżniczych marzeniach. Niektóre z nich przedstawiają miejsca, które już mieliśmy okazję zobaczyć i przywołują miłe wspomnienia.  Właściciele Sueno Cafe & Tapas Bar to podróżnicy i miłośnicy kitesurfingu. Karta dań nawiązuje do ich pasji, a znajdziemy w niej tapasy z różnych części świata. Nie jest to więc hiszpański tapas bar, jak sugeruje nazwa, a wariacje na temat kuchni świata podane w przystawkowych porcjach. W przeciągu ostatnich miesięcy mamy możliwość spróbować wielu dań z karty i śledzić jak się zmienia.

Sueno-19

Sueno Tapas Bar hamak

Sueno zdjęcia

Sueno logo

Najbardziej lubimy ten duży stół na końcu lokalu. Smakuś od razu wskakuje na hamakowatą huśtawkę, a my przy bujającej muzyce wspominamy dalekie podróże w oczekiwaniu na zamówienie.  Podczas kilku wizyt kosztujemy tu  przekąski z różnych stron świata na ciepło i na zimno. Mam tu już swoje ulubione dania, które mogę polecić w ciemno. Nie wyobrażam sobie wizyty w Sueno bez zamówienia krewetek w piklach chilli  (19 zł) smażonych na maśle z czosnkiem i białym winem. To danie o mocnym smaku, o stopniu pikantności raczej dla tych wytrwałych, potrawa o bogatych, egzotycznych nutach. To radosne, wyraziste danie i nie ma sobie równych w karcie. Nie raz wracam tu też na białe  kiełbaski spod Hali Mirowskiej w cydrze (19 zł) i ze smutkiem stwierdzam podczas ostatniej wizyty, że nie są już dostępne. W nowej odsłonie menu zabrakło też znakomitych sznycelków jajeczno-boczniakowych (13 zł) podawanych z sosem cherry. Nie ma jednak tego złego… Nowa karta, której wprowadzenie ma związek z pojawieniem się nowego szefa kuchni Mariusza Wołosewicza ma co prawda krótszą listę przystawek, ale za to doszły do niej  zupy, dania główne, sałatki i dania dla dzieci. Z poprzedniej karty zostały moje ulubione krewetki, czy świetna, lekko pikatna Quesadilla z chorizo, kurczakiem, smażoną cebulką oraz lokalnym serem (13 zł) serwowana z salsą pomidorową. Karta zawiera w większości nowe pozycje, w tym dania wegetariańskie i bezglutenowe oznaczone odpowiednimi symbolami na karcie. Do tego można zamówić drinka, piwo lub wino w przystępnych cenach, ceny za butelkę wina rozpoczynają się już od 55 zł.

Sueno krewetki

Sueno kiełbaski

Sueno quesadilla z chorizo

Testowanie nowego menu rozpoczynamy od polecanego przez kelnerkę Orientalnego Spring Roll (12 zł) z kaczką confit i chrupiącymi warzywami z chińskim sosem BBQ. To znakomita orientalna przystawka, z wyczuwalnym, wyrazistym smakiem kaczki i egzotycznych przypraw. Zachwyca nas także  Sueno morcilla (14 zł) czyli kaszanka z arabskimi przyprawami i orzechami na karmelizowanej cebuli z czerwoną cebulką podana na grzankach. Bardzo udane są także Krewetki w cieście kataifi (23 zł). Nic nie można też zarzucić Burgerito (16 zł), czyli mini burgerowi z polskiej wołowiny z panierowanym szpikiem keczupem z chorizo i aioli z białej fasoli – choć to akurat danie mnie nie powala, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Oryginalny i wyrafinowany jest też Sueno Ajo Blanco (15 zł) czyli chłodnik z migdałów, pieczonego czosnku i cytryny ze smażonymi kurkami, winogronami i olejem paprykowym. Zupa ma wyczuwalne grubo zmielone migdały z lekką czosnkową nutą, ciekawie skontrastowane z kwaśno-słodkimi zielonymi winogronami. Smażone kurki dodają daniu kropkę nad „i” tworząc danie niesztampowe i odświeżające w letnie popołudnie.

Sueno spring rolls

Sueno kaszanka

Nowa karta w Sueno nie trafia w moje gusta tak mocno jak poprzednia, ale zapowiada się ciekawie! Przede mną jeszcze kosztowanie kilku tapasów, zup, dań głównych, czy deserów, na które ostatnim razem już nie mieliśmy miejsca. Będzie więc po co wracać.

Sueno Cafe & Tapas Bar to niezobowiązujące miejsce, gdzie lubię przychodzić zawsze wtedy kiedy chcę zjeść coś dobrego, niesztampowego w przystępnych cenach. Przy rytmach dobrej muzyki, bujając się w hamaku można tu pomarzyć o podróżach delektując się intrygującymi smakami z różnych stron świata.

Sueno Cafe & Tapas Bar, ul. Oboźna 9, Warszawa, Śródmieście, tel. 22 826 83 17