La Bomboniera

21 maja 2015

La Bomboniera, włoską cukiernię w Alejach Solidarności, odwiedzamy w ramach poszukiwania deseru w majowy weekend.  Ciężko tu trafić przypadkiem, bo miejsce schowane jest w podwórku na rogu alej Jana Pawła II i Solidarności. Przede wszystkim zrobicie tu słodkie zakupy do domu, bo w środku nie ma zbyt wiele miejsca, aby dłużej delektować się smakiem. Dla zdesperowanych znalazły się dwa malutkie stoliki, przy których można usiąść na szybko z ciastkiem i kawą. Za ladą krzątają się dwaj Włosi posługujący się całkiem nieźle językiem polskim. Jedna z klientek pyta starszego z nich czy to ojciec i syn. Rozbawiony odpowiada, że on jest z Rzymu a ten drugi z Mediolanu więc to niemożliwe… Przy jednym ze stolików kawę popija starszy pan konwersując z właścicielem  po włosku.

La Bomboniera z zewnątrz

La Bomboniera oferuje ciastka, torty, desery… Wszystko to są tradycyjne włoskie wyroby cukiernicze. W szklanej ladzie znajdziemy m.in. eklery, babby wypełnione kremem, bavarese, cannoli i wiele innych. Wszystko przygotowywane i wypiekane jest na miejscu pod okiem włoskiego cukiernika. La Bomboniera dostarcza też swoje wyroby do niektórych restauracji np. do San Lorenzo. Oprócz słodkości w ofercie są calzone i pizza sprzedawane na kawałki, ale my akurat na nie nie trafiamy, poza tym i tak wpadamy tu tylko na deser.

La Bomboniera lada

La Bomboniera lada cannoli

Przed ladą pełną kolorowych słodkości trudno o szybką decyzję. Sympatyczni Włosi zachwalają i pięknie opowiadają o każdym ciastku po kolei. Zamawiamy trzy różne ciastka a do tego kawę i herbatę. Gratis dostajemy wodę. Mój faworyt to prezentujące się dostojnie Cannoli siciliani (11 zł) czyli ciastko w kształcie rurki wypełnione sowicie pysznym kremem ricotta, nie za słodkim, z cytrusowym przybraniem. Mniej ciekawe wizualnie, ale równie udane jest Millefoglie (7 zł) ciasto wykonane z chrupiącego ciasta francuskiego przełożonego  kremem czekoladowym. To opcja dla tych, którzy lubią bardzo słodko i czekoladowo. Podkradam też Smakusiowi doskonałe Banoffe (7 zł), czyli babeczkę z bananem i toffi z bitą śmietaną na wierzchu. Dostajemy też do spróbowania chrupiącej bezy o smaku orzechowym. Boska.

La Bomboniera banoffee

La Bomboniera cannoli

La Bomboniera millefoglie

La Bomboniera to miejsce, do  którego powinien zajrzeć każdy miłośnik słodyczy. To cukiernia prowadzona z sercem, które właściciele wkładają nie tylko w pieczenie ciastek, ale także w obsługę klientów. Mam nadzieję, że uda im się kiedyś rozbudować lokal o kilka dodatkowych stolików lub wzbogacić go ogródek, w którym możnaby delektować się włoskimi smakołykami na miejscu. A póki co będziemy wracać na szybkie ciacho lub zabierać pudełka ze świeżymi wypiekami do domu.

La Bomboniera, Al. Solidarności 82, Warszawa, Śródmieście, tel. 516 069 903

W La Bomboniera płaciłam komórką z systemem NFC w ramach akcji #WeekendBezPortfela we współpracy z Orange. Pełną relację z tego weekendu znajdziecie tu.

 

Podsumowanie

Dzielnica: Śródmieście

Ceny: do 20 zł

Typ lokalu: cukiernia