Na steki do Bistecca Bistro

24 lipca 2011

Ostatnio bardzo mnie ciągnie do obiektów mięsnych. Nie wiem dlaczego, bo ja mocno mięsna nigdy nie byłam i posiłek bez mięsa to nie jest dla mnie posiłek stracony. Sałatki i warzywa to też całkiem miłe jedzenie.  Po mocno mięsnym Butchery and Wine, który zapadł mi w pamięci i chwycił za serce, przyszedl czas na otwartą niedawno w Miasteczku Wilanów restaurację Bistecca Bistro.  Bistecca ma kartę z daniami kuchni włoskiej, niby nic szczególnego, ale to co ją wyróżnia spośród wielu innych  miejsc, to   długa karta stekowa.

Ponieważ akurat tego dnia pogoda dopisuje, siadamy w ogródku przed restauracją.  Nad nami duży parasol, który skutecznie chroni nas przed upalnym słońcem. Z zewnątrz dostrzegamy kącik dla dzieci umiejscowiony przy wejściu do restauracji, z kolorowymi zabawkami, którymi mogą się zająć pociechy, kiedy rodzice delektują się kuchnią mięsno-włoską. W karcie znajdziemy także menu dziecięce, więc jak uda się szkraba wyciągnąc z góry zabawek, to może nawet coś zje. Bistecca to na pewno knajpa przyjazna rodzinom z dziećmi, choć przewijaka, który akurat by nam się przydał, niestety nie mieli. Ale podobno planują.

W części mięsnej karty szczególnie intryguje mnie grillowana Bistecca 1 kg (porcja dla 2 osób)- 86 zł , bo czemu by nie zjeść  w słoneczne niedzielne popołudnie pół kilo wołu… Brzmi jak wyzwanie? Okazuje się jednak, że tym razem wyzwaniu nie sprostam, bo czas oczekiwania na to danie to 40 minut. Nasz mały Smakuś nie ma zamiaru tyle wytrzymać uwięziony w wózku. Dlatego wybieramy równie interesująco brzmiące dania, które mają pojawić się szybciej – stek z polędwicy wołowej z sosem z bourbona oraz stek marynowany w ziołach z  sosem pieprzowym (każdy 48 zł).  Obiecany czas od zamówienia do podania zostaje dotrzymany.

Oba dania są wybitne. Dobrze wybrane mięso, średnio wysmażone, dla towarzystwa i podkreślenia smaku znakomite sosy. Sos z bourbona jest lekko ostry, z posmakiem starzonej amerykańskiej whisky. Jestem trochę rozczarowana dodatkami, bo zamiast obiecanych ziemniaków opiekanych i grillowanych warzyw, dostaję ziemniaki gotowane i sałatkę. Właścicielka/managerka? przeprasza za tą pomyłkę tłumacząc się zakręconym dniem obsługi. Dla słodkiego uwieńczenia tego miłego popołudnia zamawiam pana cottę.  Nie jest zła, ale trochę  dla mnie za słodka, dlatego bez protestow oddaje dużą jej część Patowi.

Bistecca Bistro to znakomite miejsce na steki. Jeśli chodzi o inne dania kuchni włoskiej, na pewno wpadnę żeby je przetestować. Bo nie każdy umie zrobić dobrą wołowinę.

OCENA: 4,5/6  (jedzenie 5 (za steki), atmosfera 4,5, obsługa 3,5, jakość/cena 5)

 

Bistecca Bistro, ul.Branickiego 11, tel. (22) 258 12 43