Mito – bufet śniadaniowy

12 sierpnia 2012

Bufety śniadaniowe to ostatnio nasza ulubiona forma porannego posiłku w Warszawie. I powoli jest w czym wybrać. Zachęceni informacją na fanpage’u w ostatnią sobotę wybraliśmy się do Mito, kawiarni połączonej z księgarnią i galerią, która od roku funkcjonuje w bliskich okolicach placu Konstytucji.

Mito galeria

Mito to kolor. Kolorowe są książki, meble, wielobarwnością zaciekawiają obrazy zawieszone na ścianach. Wystrój jest modernistyczny, oryginalny, nieprzeciętny. Surowość, biel i czerń połączyła się tu ze zdecydowanym kolorem i ta kompozycja do mnie trafia. Nie przypomina również żadnego miejsca, które znam. Mito także przestrzeń,  jest tu dużo miejsca i można w spokoju odpocząć lub popracować korzystając z darmowego wifi. Na zewnątrz w  lato funkcjonuje niewielki ogrodek.

Mito kawiarnia

Na podwyższeniu, przy oknie ustawiono dwa stoły, na których wyłożony jest weekendowy bufet śniadaniowy. Od 9.00 do 14.00 za 15 zł możesz jeść do woli (napoje płatne dodatkowo). Na ciepło jest jajecznica (dla chętnych z szynką i szczypiorkiem) i kiełbasa parówkowa. Jest serek ze szczypiorkiem, wędliny, sery i warzywa. Jest także dość spory wybór pieczywa, w koszu z chlebem każdy znajdzie coś dla siebie.

Mito bufet śniadaniowy

Mito bufet śniadaniowy

W Mito lubią chyba owoce, bo na stołach jest chyba największy wybór owoców jaki do tej pory spotkaliśmy w ramach śniadaniowych bufetów (m.in. borówki, maliny, melony, sałatka owocowa). Jeśli ktoś lubi śniadanie na słodko – znajdzie tu dżemy, miód, musli, nutellę, jogurt, słodkie bułki czy  ser z owocami. Jemy jajecznicę z szynką i szczypiorkiem, ser ze szczypiorkiem, warzywa, wędliny, kiełbasę parówkową i owoce. Wszystko jest świeże i pyszne.

Mito jajecznica

Mito bufet śniadaniowy owoce

Bufety śniadaniowe to dobry nowy zwyczaj w warszawskich lokalach. Ten w Mito wyróżnia się dobrą ceną, sporym wyborem różnorodnych produktów, największą ilością świeżych owoców. Mito to dobry wybór na weekendowe śniadanie:)

Mito, ul. Waryńskiego 28, tel. (22) 629 08 15

 

Więcej zdjęć z mojej wizyty w Mito znajdziesz na fanpage’u Restaurantica.pl na Facebooku

Szczegółowe informacje dotyczące restauracji Mito i linki do innych recenzji w Internecie znajdziesz na Warsaw Foodie

.

Czytaj także o innych bufetach śniadaniowych w Warszawie:

O Obrotach Ciał Niebieskich

Wrzenie Świata

 

Podsumowanie

Dzielnica: Śródmieście

Ceny: do 20 zł

Dodatkowe wymagania: ogródek letni

Okazja: lunch, śniadanie, spotkanie z przyjaciółmi

Dodaj komentarz