Ciekawa Cafe

11 września 2012

Bemowo to nadal kulinarno-kawiarniana pustynia. Wyjątkiem potwierdzającym regułę jest Sepia, ale daleko jeszcze tej dzielnicy do kulinarnego bogactwa Powiśla albo Mokotowa. CieKawa Cafe to nowa kawiarnia dla dzieci i rodziców otwarta przed dwoma tygodniami na Powstańców Śląskich, blisko dzielnicowego ratusza. Mieści się w odnowionym dwupiętrowym pawilonie. Budynek przez 10 lat stał opuszczony, a przyszła właścicielka patrzyła na niego codziennie w drodze do pracy… Pomyślała, że to fajne miejsce na kawiarnię i tak się zaczęło….Przed wejściem do kawiarni jest mały ogródek z trawą, stolikami, leżakami i zjeżdżalnią dla dzieci. Nazwa zaciekawia:) jest dwuznaczna, a takie lubię, również  logo jest niebanalne i optymistyczne.

Ciekawa Cafe Bemowo

W środku feeria barw, kolorowo, pastelowo. Kolorowe są ściany, kolorowe meble. Osobny pokój dla dzieci jest pełen wielobarwnych zabawek… W przeszklonej chłodni wystawione są różnorodne kolorowe ciasta, tarty, desery. Na tablicach menu wypisano dostępne dziś dania. Menu pozytywnie się wyróżnia na tle większości kawiarni dla dzieci, które odwiedziliśmy. Są tu naleśniki, kanapki z oryginalnymi dodatkami (np. ser lazur, camembert, tapanada, pesto, tarty, ciasta, desery, zupa). Większość dań robiona jest na miejscu, wypieki pochodzą od Bułka i Spółka.

Ciekawa Cafe Bemowo

Ciekawa Cafe Bemowo

Tarta włoska z pomidorami, mozzarellą, pieczoną papryką i karmelizowaną cebulką (14 zł) może nie prezentuje się po podgrzaniu zbyt urodziwie, ale jest naprawdę pyszna. Oryginalna i smaczna jest także kanapka na ciepło z tapanadą i mozarellą (14,90). Zupa krem z pomidorów (9 zł) z grzankami jest tylko poprawna, mogłaby być jak dla mnie trochę bardziej przyprawiona.

Ciekawa Cafe

CieKawa Cafe to interesująca propozycja dla rodzin z dziećmi z  okolic Bemowa. Można tu miło spędzić czas przy kawie i ciachu lub kanapce, a także wysłać dziecko na odbywające się tu zajęcia.

A na koniec moja ocena miejsca w ramach rankingu Baby Menu – miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi

Menu dla dzieci  : TAK  – 3/3 pkt  (jest specjalne menu dla dzieci, w tym naleśniki, placki, zupa)

Fotelik dla dziecka: TAK   – 3/3 pkt (kilka)

Kącik do zabawy / zabawki :  TAK     – 3/3 pkt  (osobny pokój dla dzieci z dużą ilością zabawek, gier, książek dla dzieci w różnym wieku)

Przewijak: TAK    – 1/1 pkt (na piętrze)

Inne plusy: TAK – 1/1 pkt (kawiarnia z przeznaczeniem do zabawy dla dzieci, zajęcia dla dzieci, ogródek ze zjeżdżalnia przed kawiarnią)

Ogólna Ocena Baby Menu: 11/11  pkt

.

CieKawa Cafe, ul. Powstańców Śląskich 80 d, tel. 602 772 721