Top 5 – restauracje na Walentynki w Warszawie – subiektywnie

8 lutego 2009

Czytaj także:

14 Restauracji na Walentynki i Antywalentynki (2015)

Restaurantica poleca: 6 restauracji na Walentynki w Warszawie (2014)

Restaurantica poleca:  Restauracje na Walentynki 2013

Jak co roku na początku lutego warszawskie restauracje szykują się na walentynkowy wieczór. Już od kilku lat lokale przeżywają w tym czasie szturm klientów i tak pewnie będzie i w tym roku, mimo że media krzyczą o kryzysie, a Warszawiacy ograniczają wydatki na konsumpcję. Wiele restauracji na ten dzień przygotowało specjalne, wykwintne menu i nawet jeśli ktoś nie uznaje Walentynek, warto odwiedzić tego dnia jeden z takich lokali, żeby spróbować dań kreatywnych, unikalnych, niepowtarzalnych. Odstraszyć niektórych może nawiązanie do tego amerykańskiego święta, a także najazd hunów w restauracjach. Ale dla poszukiwacza nowych smaków to dobra okazja do przeżycia kolejnej kulinarnej przygody. A to mój subiektywny wybór miejsc, które warto odwiedzić w Walentynki (niekoniecznie wszystkie jednego dnia, w niektórych menu walentynkowe dostępne jest przez kilka dni), a które dają dużą nadzieję na niezapomniane kulinarne przeżycie. Wszystkie te lokale przygotowały specjalne walentynkowe menu i być może (ale trzeba się spieszyć) będą miały jeszcze wolne stoliki w okołowalentynkowy weekend.

1. Moonsfera

Restauracja proponuje specjalne menu na tę okazję dostępne już od 13 lutego. W ramach zestawu walentynkowego każdy może wybrać cztery dania z mini karty (od 2 do 4 różnych ciekawych pozycji do wyboru) – 1 danie – Afrodyzjak (czyli przystawka) , 2 danie- Z rajskiego ogrodu (zupa) 3 danie- Romeo lub Julia (danie główne) 4 danie – Namiętne marzenia (deser). Cena zestawu 120 zł za osobę. Oprócz różnorodnych dań do wyboru restauracja przygotowała szereg atrakcji min.: degustacje czekolady z tajemniczej fontanny, konkursy, upominki i muzykę na żywo.

2. Ale Gloria

W Ale Glorii walentynkowe menu ma piękną nazwę Menu Serce na dłoni, Serce na talerzu . W skład menu wchodzi 7 pozycji o równie nawiązujących do okazji nazwach takich jak: Rosarium, Rumiane Zaloty, Puch Niebiański, Sens w wielkim mieście. Koszt zestawu na osobę to 220 zł. Sercowego menu będzie można skosztować przez tydzień, od 14.02 do 21.02. Dodatkowo Ale Gloria przyjmuje zamówienia na pocztę truskawkową, wskład której wchodzi dostarczony do rąk własnych kielich pełen truskawek oraz buteleczka szampana (69 zł).

3. Gar

Zaprasza na Menu Rouge św. Walentego, w tym dniu można skosztować min. carpaccio wołowe, muszle św.Jakuba, czy śnieżnego halibuta na szarpanej sałacie frisee i sercach karczochów. Cena 168 zł od osoby + 10% serwis.

4. Rubikon

Proponuje specjalne menu walentynkowe, które można skosztować 14 i 15 lutego. Wybrać można pomiędzy opcją za 62 zł/ osobę (przystawka, makaron i deser do wyboru) i 86 zł za osobę (przystawka, danie główne i deser). W Rubikonie w ramach menu można spróbować min. carpaccio wołowe na rucoli, atramentowe tagliolini z krewetkami saltimbocca alla romaca (cielęcina) w sosie pomidorowo truflowym czy deser panna cotta.

5. Smaki Warszawy


Dwa rodzaje menu do wyboru, Wars i Sawa (historia prawdziwej miłości) – 140 zł/ osobę i Amor i Psyche (smak miłosnych perypetii) – 120 zł/os. Tu skosztować możemy min. romantyczną figę z szynką iberyjską i rucolą, figlarne kalmary z cukinią i zieloną pietruszką a także francuską polędwiczkę w akompaniamencie porto, trufli i foie gras.

Poniżej lista innych miejsc gdzie przygotowano specjalne menu walentynkowe (częściowo za gastronautami + kilka moich znalezisk):

Al Pomodoro, Boathouse, Cwaniak Warszawski, Dom Polski, Doozo Sushi and Sticks, Europa, Fabryka Trzciny, Fusion, Kom, Oregano, Polka, Portucale, Sketch, Tawerna Tabaka, Wine Bar Centrum Wina, You and Me Bar, Belvedere, Sofa, Galeria Bali, Mille Gusti , Smaki Warszawy, Zadra, Esencja smaku, Balgera, Winokracja, Dekanta, Osada, Magiel Cafe, Nowa La Boheme.

Kulinarny odkrywca nowych smaków, czyli moja skromna osoba, już wkrótce wypróbuje jedno z opisanych wyżej walentynkowych menu. A moje doznania smakowe już niedługo opiszę z wnikliwością naukowca i odczuciami artysty.

Zobacz także:

 

Restaurantica poleca: restauracje na Walentynki 2013

 

Walentynki w restauracjach w Warszawie 2012

Walentynki 2011 w restauracjach w Warszawie subiektywnie

Walentynki 2010 w restauracjach w Warszawie

Podsumowanie

Typ lokalu: restauracja

Przewodnik: rankingi

Dodaj komentarz