Walentynki 2011 w warszawskich restauracjach subiektywnie

24 stycznia 2011

Gdzie w tym roku warto zjeść Walentynkową kolację? Którą z kilku tysięcy Warszawskich restauracji wybrać? Jak zwykle restauracje w Walentynki spodziewają się tłumów zakochanych Warszawiaków, dlatego wcześniejsze rezerwacje są konieczne. Tym razem wybieram miejsca niekoniecznie ze względu na specjalne walentynkowe menu. Proponuję miejsca ciekawe, oryginalne, które warto moim zdaniem odwiedzić i pasują na specjalne okazje. W niektórych już byłam, niektóre dopiero planuję odwiedzić. Może właśnie Walentynki to dobra okazja? A może lepiej pójść tam innego dnia i w spokoju posmakować specjałów proponowanych przez szefów kuchni?

Joseph’s Wine Bar, ul. Duchnicka 3

Otwarta niedawno elegancka restauracja połączona z winiarnią firmowana nazwiskiem znanego w kulinarnym świecie Josepha Seeletso. Intrygująca i fascynująca kuchnia, ciekawe wnętrze, a właściciele miło konwersujący z gośćmi lokalu. Najlepsza wołowina w Warszawie, doskonałe ryby i przystawki.

Tamka 43, ul. Tamka 43

Modne miejsce na elegancką kolację. Designerskie wnętrze i szef kuchni praktykujący w najlepszych miejscach w Europie, w tym w słynnym El Buli. Menu, z tytułu usytuowania w budynku muzeum Fryderyka Chopina, jest inspirowane ulubionymi daniami pianisty. Dla szukających nowoczesnej kuchni na światowym poziomie.

Amber Room, Al.Ujazdowskie 13

Ekskluzywna restauracja w Pałacu Sobańskich. Proponuje tego dnia specjalne walentynkowe menu pięcio lub sześcio daniowe w cenie od 200 do 270 zł od osoby. Filet z polędwicy cielęcej z zapiekanką topinambur i sosem smardzowym lub Szafranowy krem z salsefii z parowanym homarem to tylko niektóre propozycje z wyrafinowanego menu.

Opasły Tom , ul.Foksal 17

Autorska kuchnia Agaty Wojdy w nowej restauracji Kręglickich, będącej połączeniem restauracji z księgarnią. Kuchnia i obsługa na najwyższym poziomie. Na wieczorną kolację proponują poza daniami z karty specjalne menu degustacyjne, w ramach którego za określoną cenę można spróbować kilku różnych dań. Jadłam tu pyszną gęsinę.

El Greco, ul.Grzybowska 9

W El Greco szef kuchni, Theodoros Vogdanos przygotuje dla Was smakołyki pachnące greckim słońcem i morzem śródziemnym. To ostatnio jedna z moich ulubionych restauracji, gdzie każda pozycja w menu to strzał w 10. Jeśli jeszcze tu nie byliście to może w Walentynki będzie dobry moment.

Flaming & Co Restaurant ul.Chopina 5

Restauracja prowadzona przez właścicieli eksluzywnych sklepów Flaming & Co z wyposażeniem wnętrz i artykułami dla dzieci. Przytulne, skandynawskie wnętrza, paryskie ceny. Zjemy tu dania kuchnii włoskiej, francuskiej i amerykańskiej.

Zobacz także:

14 Restauracji na Walentynki lub Antywalentynki (2015)

Walentynki w restauracjach w Warszawie 2012

Walentynki 2010 w restauracjach w Warszawie

Top 5 miejsc na Walentynki w Warszawie

Podsumowanie

Przewodnik: rankingi

Okazja: specjalna okazja

Dodaj komentarz