Restaurantica poleca: restauracja na Walentynki

31 stycznia 2013

Zdarza Wam się spędzać Walentynki w restauracji? Jak je wybieracie? Co jest dla Was ważne? Nastrój? Specjalne menu? W tym tekście nie przeczytacie informacji o walentynkowych menu i specjalnie przygotowanych przez restauracje wieczorach z sercami fruwającymi dookoła stołu :-). Podpowiadam Wam, które lokale w Warszawie pasują do wieczoru święta zakochanych (moim subiektywnym zdaniem oczywiście). To miejsca, w których byłam, które mają według mnie odpowiedni nastrój i przede wszystkim smacznie karmią. Restauracje na Walentynki podzieliłam na kategorie budżetowe, bo jest to zwykle ważnym, choć nie jedynym, kryterium wyboru miejsca na ten wieczór. Ceny odnoszą się do standardowej karty, niektóre restauracje przewidziały na ten wieczór specjalne zestawy tzw. set menu, o których więcej znajdziecie na stronach samych restauracji.

Czytaj także:

14 Restauracji na Walentynki lub Antywalentynki (2015)

Restaurantica poleca: 6 restauracji na Walentynki (2014)

Walentynki w restauracji 2013 Warszawa

20-40 zł za danie główne 

Dziurka od Klucza

Włoska kuchnia na Powiślu, malutki lokal, ale o bardzo klimatycznym nastroju. Szczególnie podobać się będzie miłośnikom koloru wrzosu.

Bistro Warszawa

Nowoczesne wnętrze nawiązujące do klimatów starej Warszawy. Tradycyjnie, ale z powiewem świeżości. Dania kuchni polskiej w nowej odsłonie przy dźwiękach fortepianu.

Szara Eminencja 

Restauracja i kino w jednym. Lampy na stolikach, nastrojowe oświetlenie, a do tego smaczna kuchnia. W święto zakochanych dodatkową atrakcją ma być specjalny koncert.

.Walentynki w restauracji 2013 Warszawa

40-60 zł za danie główne

Opasły Tom PIW

Nazwa może nie jest zbyt romantyczna, ale atmosfera jest tu nastrojowa, a przede wszystkim można się zakochać w tutejszych smakach.

Larc

Francuska elegancja we wnętrzu, francuskie menu, a do tego duży wybór owoców morza… Czego chcieć więcej podczas walentynkowej kolacji?

Winkolekcja

Prosty nowoczesny wystrój, wino wybierane przez profesjonalnego sommeliera, a do tego doskonałe dania. Na walentynkową kolację jak znalazł.

Magiel Cafe

Niewielki nastrojowy lokal na Mokotowie. Domowa atmosfera z oryginalnymi elementami wystroju nawiązującymi do nazwy. W karcie kuchnia polska i śródziemnomorska.

Walentynki_restauracja_Warszawa

.

> 60 zł za danie główne

Nolita

Klasyka, elegancja i nowoczesność plus znakomita kuchnia czynią to miejsce idealnym na walentynkowy wieczór.

Atelier Amaro

Jeśli chcecie spędzić Walentynki w pierwszej restauracji w Polsce, która ma w tym roku szansę na gwiazdkę Michelin, to miejsce dla Was. A do tego niebanalne niespodzianki na talerzach.

Sowa i Przyjaciele

Nastrojowe oświetlenie, smakowite dania, spory wybór doskonałych win, a jeśli szczęście dopisze, znany z telewizji szef kuchni pilnujący jakości Twoich dań.

Concept 13

Eleganckie, nowoczesne wnętrza i widok na Warszawę z ostatniego piętra ekskluzywnego domu handlowego Vitkac. Chcesz zrobić wrażenie na swojej drugiej połowie? To miejsce dla Ciebie.

Walentynki w restauracji 2013 Warszawa

Podsumowanie

Przewodnik: wydarzenia

2 Responses to Restaurantica poleca: restauracja na Walentynki

  1. Anna says:

    Zabrakło jeszcze malowniczej restauracji Vivandier. Przygotowali naprawdę smakowite menu na walentynki, szkoda, że o tym nikt nie napisał. Strasznie lubię tę restaurację, jest naprawdę warta uwagi. Pozdrawiam

    • restaurantica says:

      Restauracja Vivandier nie mogła się znaleźć w moim zestawieniu bo opisywałam tylko miejsca które odwiedziłam:)

Dodaj komentarz