10 zielonych miejsc na lato w Warszawie

14 lipca 2016

W lato nie lubię siedzieć w zamkniętych pomieszczeniach. Szukam lata w Warszawie. Szukam słońca, zieleni, powietrza, przestrzeni. Jak tylko mogę wybieram miejsca z ogródkiem letnim, lubię jadać i spędzać czas w parkach, pod gołym niebem. Ostatnio tak wyglądały moje przedpołudnia, popołudnia, weekendy. Spośród wielu odwiedzonych miejsc wybrałam 10 zielonych miejsc na lato w Warszawie, które według mnie warto odwiedzić, wcale niekoniecznie dla dobrego jedzenia. Głównym kryterium wyboru była piękna okolica, widok, ogródek, choć w niektórych można całkiem nieźle zjeść. Kolejność miejsc alfabetyczna.

1.Biała – jedz i pij, ul. Francuska 2 – nowe miejsce Grupy Warszawa na Saskiej Kępie, gdzie wśród przysadzistych, starych drzew możemy zjeść śniadanie, obiad czy kolację pod gołym niebem na leżaku lub przy stoliku. Zjemy tu m.in. podpłomyki czy świetne raki. Jakość dań jest jeszcze mocno nierówna co kładę na karb pierwszych dni po otwarciu. Szczegółowa relacja z wizyty już wkrótce na blogu.

Biała eestauracja

2. DZiK ul.Belwederska 44a, DZiKa odkryłam w zeszłym roku wpadając tu nie raz z rodziną i przyjaciółmi na niedzielny brunch czy spotkania w przestronnym ogrodzie. W tym sezonie jest równie przyjemnie i smacznie. Na tyłach budynku znajduje się wielki ogród (w tym roku jest jeszcze piękniejszy!), którego zupełnie się nie spodziewacie wchodząc do restauracji od Belwederskiej. Koniecznie zajrzyjcie na rodzinny brunch w niedzielę. Wśród kwiatów zjecie dania sezonowe, proste, niezwykle smakowite. Dzieci też nie będą się nudzić, bo jest tam dla nich sporo atrakcji.

Ogródek dzik

3. Instalacje Art Bistro, ul. Jazdów 2restauracja w Zamku Ujazdowskim, która na lato rozszerza swoją działalność na okoliczne tereny zielone. Oprócz karty standardowej jest również menu sezonowe. Jedzenie poprawne, bez większych  wpadek, ale również bez odkryć. Ciekawie wyglądają i przyjemnie smakują szczególnie kolorowe, letnie sałatki.

Instalacje Art Bistro Ogródek

4. Lake Park Wilanów , Rów Powsinkowyplaża i park rozrywki nad jeziorem Powsinkowskim. Miejsce działa od roku, ale dopiero od tego sezonu mocniej postawili na kuchnię. W Lake Park Wilanów gotuje Wit Szychowski, wcześniej szef kuchni Soul Kitchen Bistro. Tu przeczytacie moją pełną recenzję z Lake Park Wilanów.

Lake Park Wilanów

5. Miejsce ul. Zaruskiego – urokliwe ciche miejsce w Porcie Czerniakowskim. Działa od czwartku do niedzieli w niewielkim pawilonie unoszącym się na wodzie. Możecie usiąść w środku lub na zewnątrz z widokiem na wodę, zieleń i trenujących wakeboardzistów. Kuchnia jest prosta i poprawna, nic specjalnego czy pomysłowego, ale da się zjeść. Na wino i przekąskę, a przede wszystkim dla widoku, zdecydowanie warto.

Miejsce Wisła Czerniaków

6. Na Lato ul. Rozbrat 44a, w parku na Powiślu, wśród   drzew i krzewów możemy usiąść sobie na wygodnych kanapach lub na leżakach. Letni dzień zaczniemy tu już  od rana śniadaniem serwowanym od 8:30. W śniadaniowym menu znalazły się m.in. gofry z bitą śmietaną i truskawkami, talerz owoców, ale również jajka w różnych odsłonach. Na Lato to także miejsce na lunch (dwudaniowy zestaw kosztuje 25 zł). Wieczorem wpadniemy tu na drinka lub wino, które na świeżym powietrzu smakuje jeszcze lepiej.

Na lato ogródek

7. Nowy Fort ul.Czarnieckiego 51,  miejsce na relaks na Żoliborzu. W parku Żeromskiego  możemy zamówić napoje z procentami i bezalkoholowe, a także coś zjeść. Miłe miejsce do posiedzenia w parku, szczególnie z dziećmi, dla których przygotowano zabawki, a w sąsiedztwie jest fantastyczny plac zabaw. Jedzenie bardzo przeciętne, lepiej posiedzieć tu przy napojach, a zjeść gdzie indziej, chyba że nie macie wysokich wymagań.

Nowy Fort ogródek

8. Pokój na lato ul.Grzybowska 79, dwupiętrowa drewniana altanka z przyległościami na rogu Towarowej i Grzybowskiej, graniczące z muzeum Powstania Warszawskiego. Na zielonej trawie, wśród zieleni rozsiądziemy się na leżaczku i odpoczniemy. Możemy tu napić się piw rzemieślniczych, cydru, prosecco czy wina. Do jedzenia są sałatki, ciasta, tarty.

Pokój na lato ogródek letni

9. Prochownia Żoliborz  Park Żeromskiego, działająca od kilku lat mała klimatyczna kawiarnia na Żoliborzu, w lecie w parku Żeromskiego można usiąść i zamówić proste przekąski takie jak kanapki, wrapy czy coś słodkiego. Jedzenie bardzo proste, ale klimat i widok bardzo przyjemny.

Prochownia Zoliborz ogrodek

10. Stacja Mercedes  Al. 3 Maja / Kruczkowskiego – to już kolejny sezon Stacji Mercedes na Powiślu, kolejny rok kiedy tam chętnie wracam, pierwszy w którym kuchnią nie zawiaduje Grupa Warszawa (właściciele m.in Powiśle). W Stacji Mercedes gotuje w tym roku ekipa Jakuba Kaftańskiego z The Cool Cat. Niedzielne brunche przygotowują gościnnie zaproszeni kucharze… Menu jest proste, sezonowe, wykonanie bezbłędne. Do tego usytuowanie w parku, darmowe wifi, to moje miejsce na lato.

Stacja Mercedes

Zobacz także: 14 miejsc na lato w Warszawie (mój artykuł z 2013 roku, ale większość miejsc z listy nadal istnieje więc warto przeczytać).

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie, rankingi

Dodaj komentarz