Klubokawiarnia Kolonia

27 września 2013

Kolonia-12

Do Klubokawiarni Kolonia wybierałam się już od dawna, bo miejsce już od kilku lat działa na Ochocie przyciągając rodziny z dziećmi i to nie tylko z najbliższych okolic. Dotarłam tam wreszcie w ciepły sierpniowy weekend. Słońce i pogoda dopisała – to był idealny dzień, aby spędzić czas w kawiarni na świeżym powietrzu, z niezwykle żywym trzylatkiem…

Kolonia to przestronna kawiarnia zlokalizowana w drewnianym pawilonie tuż przy parku Wielkopolskim na Starej Ochocie, niedaleko Filtrów. Dookoła stoją niskie, jedno- lub dwupiętrowe kamienice pamiętające historię ostatnich dziesięcioleci. Panuje cisza i spokój, mimo że od zakorkowanych ulic dzieli nas zaledwie kilkadziesiąt metrów. Do wejścia zaprasza sympatyczny ogródek. W środku jest miejsce dla dzieci, półki z książkami, bar, kanapy i kilka stolików. Jest też wejście do ogrodu, w którym znajduje się naprawdę spory teren zabaw dla dzieci – duża przestrzeń wypełniona piachem, z trampoliną, domkiem, zjeżdżalnią, pojazdami jeżdżącymi… Jest tu to wszystko, co maluchom jest potrzebne do szczęścia.

Klubokawiarnia Kolonia

Klubokawiarnia Kolonia

Klubokawiarnia Kolonia

Klubokawiarnia Kolonia

Można tu też coś zjeść. Menu zawieszone jest nad barem i jak na kawiarnię przeznaczoną przede wszystkim dla rodziców z dziećmi, jest całkiem rozbudowane. Z ciepłych dań można zjeść codziennie inną zupę, pierogi, domowe pesto. Oprócz tego są kanapki, sałatki i apetycznie wyglądające słodkości. W godzinach porannych na odwiedzających Kolonię czekają zestawy śniadaniowe (każdy w cenie 12 zł).

Zamawiam dla nas drugie śniadanie i siadam przy stoliku ustawionym na drewnianym podeście, z którego mogę obserwować poczynania mojego niezwykle żywego trzylatka. Piję wodę, jem sałatkę caprese (16,50 zł) i korzystając z darmowego wi-fi piszę kolejnego posta na bloga, co chwilę zerkając w kierunku piaskownicy. Jest tu cicho, spokojnie, mimo, że to miejsce dla dzieci… Mi „dzieciowe” odgłosy od dawna już nie przeszkadzają… Można tu siedzieć i siedzieć…

Wracam tu w powiększonym o Pata gronie, już następnego dnia.  Znów siadamy w ogródku przy placu zabaw. Smakuś znika w piaskownicy i na trampolinie, a my odpoczywamy łapiąc ostatnie tego lata promienie słońca. Tym razem próbujemy pozostałych sałatek – z tuńczykiem (14,90 zł) i z kurczakiem, boczkiem i parmezanem (15,90 zł). Obie są wypełnione świeżymi, smacznymi składnikami i dobrym sosem.

Klubokawiarnia Kolonia

Klubokawiarnia Kolonia

Klubokawiarnia Kolonia to nienowe już miejsce na kawiarnianej mapie Warszawy. Niespecjalnie promowane przetrwało, co jest nie lada wyczynem patrząc na inne kawiarnie dla rodziców z dziećmi, które padają jak muchy… (Dziecinada, Plac Zabaw, Mama Lama, Tamika).  Jeśli chodzi o kuchnię to znam miejsca dla dzieci, gdzie można zjeść ciekawiej i lepiej – np. Pompon czy Peekaboo. Nie znam natomiast innej podobnej kawiarni z tak bogatym miejscem zabaw na zewnątrz i podobną urokliwą lokalizacją. Będziemy tu z pewnością wracać, szczególnie w ciepłe dni, które mam nadzieję jeszcze się pojawią w tym sezonie 🙂

A na koniec moja ocena miejsca w ramach rankingu Baby Menu – miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi

Menu dla dzieci : TAK – 3/3 pkt (jest specjalne menu dla dzieci, w tym: tost z szynką i serem, makaron z szynką i pomidorem, ryż z owocami)

Fotelik dla dziecka : TAK – 3/3 pkt

Kącik do zabawy / zabawki : TAK – 3/3 pkt  (kącik zabaw w środku, a także plac zabaw na zewnątrz, ze zjeżdżalnią, trampoliną, domkiem, samochodzikami, zabawkami)

Przewijak: TAK    – 1/1 pkt, jest także nakładka na toaletę, nocnik i stołek:)

Inne plusy: TAK – 1/1 pkt (kawiarnia z przeznaczeniem do zabawy dla dzieci, które są integralną częścią lokalu, można wjechać do lokalu wózkiem )

Ogólna Ocena Baby Menu: 11/11  pkt

Klubokawiarnia Kolonia, ul. róg Łęczyckiej i Ładysława z Goleniowa, Warszawa, Ochota, tel. 661 064 944

One Response to Klubokawiarnia Kolonia

  1. Ochocianin says:

    Droga Marto,

    Park Wielkopolski jako określenie miejsca jest prawidłowe, ale odmienia się je jako „w Parku Wielkopolski” a nie „Parku Wielkopolskim”…

    Poza tym „Kolonia” jest super chociaz niestety fama o nim rozniosla sie juz kilka lat temu poza okolice Kolonii Lubeckiego i Staszica, stad w letnie weekendy i popoludnia zazwyczaj peka w szwach. Coz- podobnych miejsc mamy w miescie jak na lekarstwo..

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz