Restaurantica poleca: restauracje na Majówkę

28 kwietnia 2012

Spokojna 15Zostajesz w Warszawie na długi Majowy weekend? Chcesz pójść do restauracji? I to takiej gdzie karmią przyzwoicie? Tym razem na blogu nie znajdziesz długiej  listy restauracji czynnych w Majowy Weekend, a mój subiektywny wybór miejsc nie tylko w czasie Majówki otwartych, ale jednocześnie takich, gdzie wybrać się warto, gdzie sama już byłam albo planuje się wybrać:) Może znajdziesz tu miejsce dla siebie?

Sto900, ul. Solec 18/20

Sto900, czyli wyluzowane miejsce ze znakomitą kuchnią przyjazne rodzicom z dziećmi zaprasza jak co tydzień na brunch w sobotę i w niedzielę od 10.00 do 14.00. Dodatkowo z okazji długiego weekendu brunch odbędzie się także 3 maja. W pozostałe świąteczne i międzyświąteczne dni lokal serwuje dania z karty, jak zwykle codziennie coś nowego… Gdy pogoda dopisze można brunchować także na podwórku.

Spokojna 15, ul.Spokojna 15

Spokojną odkryłam właśnie w majowy długi weekend, rok temu. To wymarzone miejsce na obiad pod gołym niebem. Duża przestrzeń, pyszne włoskie jedzenie, spokój… Spokojna zaprasza przez cały długi weekend poza 2 maja.

Mamma Marietta , ul.Wołoska 74a

Restauracja z rewelacyjną kuchnią włoską, prowadzona przez Sycylijczyka co prawda zamyka się od 28.04 do 2.05, ale zaprasza już od 3.05. Ja jadłam tam doskonałego królika po sycylijsku, obłędną pizzę i świetną panna cottę. Może długi weekend to dobra okazja żeby tam się wybrać?

Dziurka od Klucza, ul. Radna 13

To otwarta niedawno niewielka, przytulna restauracyjka z kuchnią śródziemnomorską na Powiślu. Zjemy tu pyszne, przygotowywane na miejscu domowe makarony, świeże owoce morza w różnych odsłonach, doskonałe słodkości i nie tylko. Dziurka będzie czynna w długi weekend od soboty 28.04 do poniedziałku 30.04 w godzinach 12.00-21.00. 28.04, a potem od piątku 4.05 do niedzieli 6.05 w tych samych godzinach. A moja recenzja tego miejsca już wkrótce na blogu:)

Latawiec, ul.Armii Ludowej 12

Latawiec, który poznałam ostatnio na Urban Market i polubiłam za pyszną zupę tajską, będzie czynny przez cały długi weekend, a w niedzielę 29 kwietnia w godz. 11.00- 16.00 zaprasza na pierwszy z cyklu brunch „Jesz ile chcesz”. Za 25 zł zjemy lekko, zdrowo i kolorowo jak zapowiadają właściciele, a bufet będzie uginał się od slow foodowych dań i przekąsek. Wśród bufetowych dań znajdą się także hummus, quiche, granola, makarony, zupa, gofry i inne.

Magiel Cafe , ul. Stępińska 2

Magiel Cafe to miejsce, które stawia na dania sezonowe i na tym lokal bazuje swoje zmienne menu. A jako, że  ruszył właśnie sezon szparagowy, to te wspaniałe warzywa znajdziemy i tutaj.  Karmią tu smacznie, więc warto wpaść na sezonowe potrawy. Restauracja będzie czynna w sobotę 28.04 od 12.00 do 23.00, w niedzielę 29.04 od 12.00 do 21.00, a potem od środy 2.05 w godzinach 12.00 – 21.00

Moonsfera, ul.Wybrzeże Gdyńskie 4

Restauracja, którą lubię i odwiedzam już od kilku lat, będzie otwarta przez cały długi weekend od 12.00 do 22.00. Będzie można usiąść na tarasie na dachu i podziwiać widoki na Warszawę, zjeść dania ze szparagami, a także spróbować nowego menu. W Moonsferze jest także specjalny kącik dla dzieci, a w weekend rodzinny brunch z warsztatami i opieką dla najmłodszych.

Słony, ul. Piękna 11

Słony, miejsce z pysznymi sznytkami, przekąskami i nie tylko, będzie otwarte przez cały długi weekend, a od soboty 28.04 zaprasza na Festiwal Szparagów. Szparagi będą serwowane na 10 różnych sposobów, m.in. z jajkiem w różnych odsłonach, sałatką ziemniaczaną, z masłem i bułką, z szynką Serrano, z łososiem itd. Recenzja Słonego na blogu już wkrótce:)

Delikatesy Esencja , ul. Marszałkowska 8

Restauracja będzie czynna przez cały długi weekend, a od 1 maja będzie można skosztować dań z nowej karty. Będą m.in. szparagi na roztopionym maśle, botwina z jajkiem,czy parfait z rabarbarem. Od 1 do 3 maja w godzinach 8.00-13.00 do Delikatesów można wpaść na brunch w cenie 36 zł. W pogodne dni możemy usiąść przy stolikach w ogródku.

Bar Warszawa de Luxe, ul.Krakowskie Przedmieście 79

Właściciele Baru Warszawa otwierają w sobotę 28.04 nowy lokal na Krakowskim Przedmieściu 79. Zapraszają na otwarcie na godz.19.00. Będzie można spróbować dań z nowego lokalu, a także pobawić się do białego rana przy polskiej muzyce. Dla miłośników nowych miejsc i otwarć.

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie, rankingi

Dodaj komentarz