Listopad 2014 na Restaurantica.pl

10 grudnia 2014

Listopad jeśli chodzi o moją aktywność na blogu był o niebo lepszy od października. Wykorzystując koniec remontów Prostej i Świętokrzyskiej, wróciłam na weekendowy obiad do Restro i wyszłam stamtąd zadowolona, że trzymają cały czas wysoki poziom. Następnie opisałam swoje dwie wizyty w Garze Jakubiaka (mój syn to chciałby jeszcze tam wpaść na trzecią). W Dzień Niepodległości napisałam Podsumowanie października – krótkie, bo wdrażanie się w nowej pracy nie sprzyjało prowadzeniu bloga w tamtym miesiącu.

gar_jakubiaka_17

W budynku Teatru Wielkiego odwiedziłam nowy lokal o miłej dla ucha nazwie Bubbles i stwierdziłam, że oprócz bąbelków w kieliszkach, serwują tam całkiem zacne jedzenie. Na Muranowie pobiegłam do nowootwartej klubokawiarni Jaś i Małgosia, gdzie przekonałam się, że relatywnie niskie ceny dań nie muszą oznaczać ich niskiej jakości, a w słoneczny weekend zjedliśmy naprawdę treściwy obiad na Woli w osiedlowej restauracji Pobite Gary. Udało nam się trafić do  InFormal Kitchen dobrze schowanej w Śródmieściu, skąd wyszłam nastrojona pozytywnie. Listopad zakończyłam wspomnieniem z naszej wrześniowej wyprawy do Kopenhagi, gdzie mogliśmy skosztować duńskiego przysmaku, Smorrebrod w małej knajpce Aamanns.

Aamanns_1

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście we listopadzie (ranking według liczby odsłon):

1. Gwiazdki Michelin 2014, Atelier Amaro utrzymuje gwiazdkę

2. InFormal Kitchen

3. Gar Jakubiaka

4. Jaś i Małgosia

5. Der Elefant Fischmarket

6. Pobite Gary Wola

7. Powroty: Restro

8. Top 15 – najciekawsze nowe miejsca 2013

9. Bubbles

10. Restauracja dla dzieci? Dlaczego nie?

 

 

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

One Response to Listopad 2014 na Restaurantica.pl

  1. karol says:

    kanapki to mistrzostwo świata, świetnie komponują ze sobą składniki, w domu nie raz próbowałem zrobić podobne cuda, a jeszcze lepsze są z dodatkiem kilku kropli sosu, np chilli czy 1000 wyspo develey, pozdro

Dodaj komentarz