Wrzesień 2013 na Restaurantica.pl

1 października 2013

wrzesien 1

We wrześniu łapałam ostatnie podrygi tego lata odwiedzając jeśli się tylko dało, miejsca z ogródkami pod gołym niebem. W ramach cyklu poszukiwania Tajlandii w Warszawie odwiedziłam nowe miejsce na Saskiej Kępie – Naam Thai, gdzie odnalazłam autentyczne smaki kuchni tajskiej. Ku mojemu zdziwieniu zjadłam tam też jeden z lepszych deserów w ciągu ostatnich miesięcy.

Kilka ulic dalej, przy Zwycięzców odkryłam nową węgierską knajpę – Bistro Budapeszt serwującą domową węgierską kuchnię. Wylegując się na leżakach ogródka Cafe Iluzja na Mokotowie spędziliśmy miło czas popijając lemoniadę i zajadając lekkie sałatki. Odkryliśmy także miejsce idealne dla rodziców z dziećmi – Klubokawiarnia Kolonia, z prostymi daniami i placem zabaw.

Niezłe Ziółko to nowa kawiarnia przy Kruczej, gdzie wpadliśmy na pyszne weekendowe śniadanie. W niedawno odremontowanej kamienicy przy Próżnej otworzyły się włoskie delikatesy i bar Mercato, który odwiedziliśmy w ramach spaceru po okolicy. Przy rytmach kubańskiej salsy zjedliśmy smakowicie w jedynej restauracji kubańskiej w Polsce, otwartej niedawno na Żoliborzu El Caribe. Lunch z elementami magii kosztowałam w ukrytym przy Szpitalnej barze Sztuki i Sztuczki.

wrzesien 2

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście we wrześniu (ranking według liczby odsłon):

1. Naam Thai czyli poszukiwania Tajlandii w Warszawie odc. 8

2. Niezłe Ziółko

3. Bistro Budapeszt

4. Śniadanie w Warszawie vol. 2.0

5. Joli Bord 33

6. Mercato

7. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów

8. El Caribe – restauracja kubańska

9. Gadka Szmatka

10. 14 Miejsc na lato w Warszawie

 

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz