Knajpa Roku 2013 – Jung & Lecker & Why Thai

30 października 2013

Knajpa Roku 2013

Wczoraj w siedzibie Agory odbyło się wręczenie nagród Knajpa Roku 2013 Gazety Co Jest Grane. Wyboru nominowanych miejsc jak zwykle dokonał Maciej Nowak. Spośród 50 miejsc, które krytyk gazety odwiedził i opisał w tym roku, do nagrody nominował 5: Mąka i WodaSuperiore,  Jung & Lecker, Why Thai.

Podobnie jak w roku 2012 i 2011 ponownie miałam okazję uczestniczyć w ogłoszeniu wyników. Po raz pierwszy jednak w innym charakterze – zostałam zaproszona do jury konkursu. Wciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedziłam i opisałam na blogu każde z nominowanych miejsc. We wszystkich miejscach byłam już wcześniej, w niektórych nawet kilka razy. Ostatecznego wyboru dokonałam jednak dopiero w dniu obrad jury. Decyzja nie była łatwa…

Knajpa Roku 2013

Knajpa Roku 2013

Knajpa Roku 2013

Winiarnia Superiore zachwyciła mnie rodzinną atmosferą, stałą troską i obecnością właścicieli oraz prostą dobrą kuchnią śródziemnomorską. W tętniącej życiem restauracji Mąka i Woda, przed którą ustawiają się kolejki chętnych do wejścia, zjadłam rewelacyjną burratę i zachwycające raviolo con uovo. W Mamma Marietta zaserwowano mi świetne ravioli faszerowane serowym kremem i szynką parmeńską oraz pięknie podany doskonały deser z  mascarpone. Jung & Lecker zadziwiło nieoczywistymi połączeniami, sezonowym, zmieniającym się co tydzień menu i domową atmosferą obecnych zawsze właścicieli. Why Thai zaintrygowało kuchnią tajską w trochę innej niż w pozostałych tajskich lokalach odsłonie.

Knajpa Roku 2013

Knajpa Roku 2013

Spotkaliśmy się dzień wcześniej w gronie jury w siedzibie Agory i po burzliwych dyskusjach wspólnie wybraliśmy zwycięzcę, który był także jednym z moich faworytów (choć nie jedynym 🙂 ). Tytuł Knajpy Roku 2013 przyznaliśmy Jung & Lecker, którą doceniliśmy za sezonowość i kreatywność dań, niebanalne połączenia i rodzinną atmosferę.  Czytelnicy za pomocą smsów wybrali swojego faworyta, a została nim tajska restauracja Why Thai.

Knajpa Roku 2013

Knajpa Roku 2013

Podczas gali w Agorze mieliśmy możliwość spróbować przygotowanych przez nominowane restauracji przekąsek, oprócz tego pyszne smakołyki dostarczyły Delikatesy Esencja.

Jury wybrało Jung & Lecker, czytelnicy oddali pierwszeństwo Why Thai, a kogo wy byście wybrali?

Przeczytaj recenzje nominowanych restauracji, które odwiedzałam oceniając je jako członek jury konkursu.

Jung & Lecker

Why Thai

Superiore

Mąka i Woda

Mamma Marietta

Przeczytaj relacje z rozdania nagród Knajpa Roku w poprzednich latach:

Knajpa Roku 2012 – relacja

Butchery & Wine Knajpą Roku 2011

Podsumowanie

Przewodnik: wydarzenia

One Response to Knajpa Roku 2013 – Jung & Lecker & Why Thai

  1. Nika says:

    Te przekąski wyglądają zjawiskowo!

Dodaj komentarz