Korona Smakosza czyli wybierz najlepszą restaurację

9 listopada 2012

Kończy się rok, czas podsumowań, konkursów, nadawania tytułów Restauracji Roku, Knajpy Roku czy Miejsca Roku. Wyniki z takich konkursów, niezależnie kto jest organizatorem, zawsze budzą kontrowersje – zarówno lista miejsc wybranych przez jury jak i smsowe głosowanie czytelników wydają się być często odległe od rzeczywistej opinii gości.

Dlatego cieszy powstawanie nowych inicjatyw, które chcą oprzeć się na rzeczywistych opiniach restauracyjnych bywalców. W dniach 16-18 listopada (piątek-niedziela) odbędzie Warszawie pierwsza edycja Konkursu Korona Smakosza. Wydarzenie jest organizowane przez Makro Cash & Carry i ma na celu wyłonienie restauracji najlepiej ocenianych przez odwiedzających ich gości.

Korona Smakosza

W konkursie biorą udział 284 lokale. Są wśród nich zarówno tanie bary, lunchownie, miejsca na przekąskę i drinka, kawiarnie, bary jak i ekskluzywne restauracje. Są miejsca zupełnie nowe oraz takie, które w Warszawie funkcjonują od lat. W wielu restauracjach czekają na gości różnorodne promocje i rabaty. Po posiłku, w każdym z lokali biorących udział w wydarzeniu, klient otrzyma ankietę do wypełnienia. Głosujący będą oceniać lokale w następujących kategoriach: smak potraw, wystrój lokalu, jakość obsługi, atmosfera, lokal na spotkania z przyjaciółmi, lokal na wyjścia rodzinne, lokal na romantyczny wieczór, lokal na lunch, lokal z najlepszą relacją jakość – cena.

Restauracja, która otrzyma najwięcej głosów w poszczególnych kategoriach, zdobędzie tytuł Korony Smakosza. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 listopada na Wielkiej Gali zorganizowanej wspólnie z przyznaniem tytułu Knajpa Roku. Organizatorzy przewidzieli nagrody także dla głosujących gości – do zdobycia są skutery, telewizory oraz ekspresy do kawy.

Korona Smakosza

Gdzie pójść, który z prawie 300 lokali wybrać? Podrzucam Wam kilkanaście propozycji  różnych miejsc, w których byłam, opisałam na blogu i mogę polecić (lista według kolejności alfabetycznej). Może pójdziecie właśnie tam? Ale oczywiście nic nie narzucam, bo lista miejsc jest bardzo długa… Warto się wybrać i wypowiedzieć, zamiast zostawiać wybór najlepszego miejsca w rękach innych…

Bałkański Kocioł – Al. KEN 88  (warto wpaść na ryby i owoce morza)

Biosfeera, Al. Niepodległości 80  (kreatywna i smaczna kuchnia wegetariańska)

Espana – ul. Nowy Świat 6/12 (prawdziwa hiszpańska kuchnia, polecam ośmiorniczki)

Dziurka od Klucza – ul. Radna 13  (włosko, smacznie, domowo)

Mitoul. Waryńskiego 28  (tu warto wpaść na bufet śniadaniowy w weekend)

Moonsfera, Wybrzeże Gdyńskie 4  (na elegancką kolację lub przyjęcie)

Po Prostu Art Bistro, ul. Czerniowiecka 9 (wielki wybór świetnych śniadań)

Repubblica Italiana, ul. Francuska 44  (kuchnia włoska w dobrym wydaniu)

Słony, ul. Piękna 11  (miejsce na drinka i smaczne przekąski, ale nie tylko)

Socjal, ul. Foksal 18 (włoski lokal z długim wspólnym stołem)

Soul Kitchen, ul. Noakowskiego 16 (dania kuchni międzynarodowej ugotuje dla Was Andrzej Polan)

Sowa i Przyjaciele, ul. Gagarina 2  (nowy lokal Roberta Sowy, dania  o wybitnej jakości)

.

Pełną listę lokali, które biorą udział w konkursie znajdziecie tutaj. Jak myślicie, który z nich zwycięży?

Ja planuję wybrać się do tych miejsc z listy, gdzie mnie jeszcze nie było, lub o których jeszcze nie opisałam. Jeszcze  nie wiem, które wybiorę, bo samo przejrzenie listy zajmuje prawie tyle, co pisanie posta :).  Może coś podpowiecie?  Relacje z kolejnych lokali biorących udział w Koronie Smakosza już niedługo na blogu :).

Cykl wpisów w ramach akcji Korona Smakosza przygotowywany jest we współpracy z firmą Makro Cash & Carry, organizatorem akcji.

Podsumowanie

Przewodnik: wydarzenia