Marzec 2015 na Restaurantica.pl

5 kwietnia 2015

Marzec na moim blogu to kilka nowych miejsc na mapie Warszawy, a także parę słów o tym szczególnym momencie w roku, kiedy przyznawane są gwiazdki Michelin. Zacznijmy od nieboskłonu – nadzieje były duże i ja oczekiwałam na to, że kolejna warszawska restauracja zostanie doceniona gwiazdką… Tymczasem podobnie jak w zeszłym roku mamy w Polsce tylko jedną restaurację gwiazdkową – Atelier Amaro, która już kolejny rok z rzędu nie dała się zrzucić z kulinarnego gwiazdozbioru.

Z nowych miejsc w Warszawie  szczególnie polubiłam Między Ustami, gdzie od otwarcia zagościłam już trzy razy i będę tam jeszcze wracać, bo spodobało mi się zarówno na rodzinnym obiedzie jak i na wyjściu wieczornym z koleżankami. Dwa dni po otwarciu udało mi się wpaść do Mielżyńskiego na Mokotowie na weekendowy obiad i nie mam wątpliwości, że osiągnie podobną popularność jak lokal z Burakowskiej. W Ave Pizza na Pięknej 56 skoncentrowałam się na potrawach kuchni włoskiej nie będących pizzą, ale skosztowałam też capricciosy 🙂 i wizytę uznałam za udaną. Wielkie ziemniaki w Warsaw Potatoe były świetną zdrową alternatywą do drażniących mnie już od pewnego czasu burgerów. Po drugiej stronie Nowego Światu, na Ordynackiej została otwarta libańska Meza Beirut, którą polubiłam za oryginalną kuchnię, przystępne ceny i sympatyczną domową atmosferę. Na zakończenie miesiąca trafiliśmy do Pełną Parą dim sum bar i wygląda na to, że szał na pierożki dim sum ogarnia stolicę.

Między Ustami podsumowanie

W urodzinowy weekend (22 lata!) poszliśmy do El Popo na obiad i stwierdziliśmy, że Warszawa się cały czas zmienia gastronomicznie a tam trzymają cały czas ten sam wysoki poziom. Wielokrotnie byłam proszona przez czytelników i znajomych o rekomendację miejsc, które serwują dania przyjazne dla osób z alergią na gluten lub chorych na celiakię – efektem był wpis Menu bez glutenu w restauracjach w Warszawie (będę go na bieżąco aktualizować).

 

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w marcu (ranking według liczby odsłon):

1. Gwiazdki Michelin 2015 – Atelier Amaro utrzymuje gwiazdkę

2. Mielżyński na Mokotowie

3. 10 ulubionych restauracji w Warszawie w 2014 

4. Między Ustami

5. Manekin

6. Pełną Parą Dim Sum Bar

7. Top 15 najciekawsze nowe miejsca 2014 roku

8. Warsaw Potato

9. Ave Pizza Piękna 56

10. Menu bez glutenu w restauracjach w Warszawie

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz