Czerwiec 2013 na Restaurantica.pl

3 lipca 2013

Miesiąc zaczęłam od odwiedzenia nowej restauracji na Nowogrodzkiej o nazwie bliskiej każdemu smakoszowi – Bon Vivant. Kuchnia wymaga jeszcze dopracowania, ale są już w karcie dania, które dają nadzieję na pozytywny ciąg dalszy.

W Przegryź na Mokotowskiej kontynuowałam eksplorację miejsc serwujących szparagi. Przegryź to lokal, gdzie na szparagi wybrać się warto. Szkoda, że to już koniec sezonu…

Miałam okazję skosztować także dań kuchni marokańskiej w nowo-otwartej restauracji przy Burakowskiej – Maghreb. To idealne miejsce na weekendowy chill out z kuchnią północnej Afryki.

czerwiec 1

W czerwcu nastąpił wysyp kulinarnych wydarzeń w plenerze. Odwiedziłam kilka, a opisałam jedno z nich: Dzień Dobrych Smaków zorganizowany w Forcie Sokolnickiego przez Le Targ.

Po przerwie wróciłam też do Nabo, Knajpy Roku według Gazety, miejsca które niedługo będzie świętowało swoje pierwsze urodziny.  Właściciele nie spoczęli na laurach i obecna propozycja jest jeszcze lepsza niż ta sprzed roku. To nadal jedno z naszych ulubionych miejsc, do którego będziemy wracać.

W Miasteczku Wilanów powstają kolejne restauracje i kawiarnie warte odwiedzenia. Tym razem wybraliśmy się do restauracji Basico, z kuchnią śródziemnomorską. To nowe miejsce, które otworzył niedawno znany muzyk Marek Kościkiewicz (z De Mono 🙂 ) i jego żona Agata. Sezonowe menu z ciekawymi propozycjami na pewno skłoni nas do  kolejnych odwiedzin.

Gdy zrobiło się cieplej, a słońce zaczęło mocniej przygrzewać, rozpoczęłam eksplorację miejsc ogródkowych. W podwórku na tyłach Mokotowskiej odkryłam nieznaną mi, choć już nie taką nową winotekę. Ale Wino to urokliwa, nastrojowa winiarnia z prostym jedzeniem i dużym wyborem win. Idealne na babskie pogaduchy lub wino z przyjaciółmi.

Der Elefant, weteran warszawskiej gastronomii, otwarty po przerwie w nowym anturażu ujął mnie hollywoodzką scenerią zaprojektowaną przez Alana Starskiego. Jeśli chodzi o jedzenie to były tu zarówno blaski jak i drobne cienie, ale generalnie raczej pozytywnie.

Przy okazji wizyty na Nowym Targu na Madalińskiego odwiedziliśmy kawiarnię Sezonowa. Pod dachem, wśród zieleni możemy wpaść tu na kawę, wino czy drobne przekąski.

Wśród nieciekawych praskich bram ulicy Kamionkowskiej odkryliśmy tajemniczy ogród należący do restauracji Pasta. Jedzenie serwowane tu smakuje dość przeciętne, ale miejsce ma swój urok.

czerwiec 2

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w maju (ranking według liczby odsłon):

1. Bydło i Powidło 

2.Der Elefant

3. Thai Thai

4. Nabo czyli powrót do Knajpy Roku

5.Bon Vivant

6. Maghreb

7. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów

8. Basico

9. Śniadanie w Warszawie vol. 2

10. Ale Wino

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz