Lipiec 2013 na Restaurantica.pl

2 sierpnia 2013

W lipcu kontynuowałam poszukiwania miejsc, gdzie można zjeść i spędzić czas na powietrzu, na trawie, na słońcu. Podczas rowerowej, wyprawy odkryłam Instalacje Art Bistro, sezonowe bistro w parku przy Zamku Ujazdowskim. To miejsce z prostą kuchnią,  na niedzielny piknik na trawie, na hamaku, na leżakach. Przy Parku w Konstancinie powstała nowa restauracja – Park Cafe & Rest. To urokliwe miejsce w dworku wśród zieleni, z niewyszukaną, ale niezłą kuchnią. Zawitaliśmy także do Niecodziennej, czyli  rodzinnej inicjatywy kulinarnej ukrytej  w ogrodzie wśród domów jednorodzinnych na Sadybie. Warto jak najszybciej tam zajrzeć i spróbować ich smacznej domowej kuchni, bo na razie działają tylko  w sezonie letnim.

Lipiec 1

Odwiedziłam także Wootwórnię. Właścicieli miejsca, a  właściwie ich smakołyki znałam z przetworów, które kupowałam na Targu Śniadaniowym czy Urban Market. Teraz na Saskiej Kępie otworzyli niewielki lokal, gdzie można zjeść naprawdę  smacznie.  Wybrałam się także do Wilanowa, do Taste Wilanów. Wpadnijcie jeśli chcecie zasmakować Wilanowa w najlepszym wydaniu.  W samym centrum, przy Śniadeckich znalazłam  Przepis małe bistro z prostą, pyszną kuchnią. Spróbujcie ich chłodnika z ogórka z sorbetem owocowym.

Stali czytelnicy znają pewnie moją miłość do steków. Z radością na mapie Warszawy tuż przy placu Teatralnym odkryłam nowe mięsne miejsce – MuuMuu. Nie wszystko może było idealnie, ale bez wątpienia są tu jedne z lepszych steków  w stolicy.

Po krótkiej przerwie powróciłam do opisywania śniadań na mieście. Na pierwszy ogień poszedł zlokalizowany w Pałacu Kultury i Nauki, Bar Studio , który codziennie serwuje sezonowe, zdrowe śniadania na mały i większy głód, a w weekendy zaprasza na bufet śniadaniowy na tarasie przed teatrem. Warto.

 Lipiec 2

 

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w lipcu (ranking według liczby odsłon):

1. Der Elefant

2. Muu Muu

3. Pasta

4. Wootwórnia

5. Śniadanie w Warszawie vol. 2

6. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów

7. Niecodzienna

8. Instalacje Art Bistro

9. Burgermania czyli burger w natarciu

10. Taste Wilanów czyli jak smakuje Wilanów

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz