Sierpień 2013 na Restaurantica.pl

3 września 2013

Sierpień to dla mnie miesiąc spotkań z piękną pogodą, ogródkami letnimi warszawskich lokali i jedzeniem na świeżym powietrzu. Po dłuższej przerwie zawitaliśmy ponownie do Taverna Patris – greckiej restauracji przy Wale Miedzeszyńskim. Miejsce się rozrosło, szczególnie o część na zewnątrz, ale jeśli chodzi o jakość dań, jest niezmiennie na wysokim poziomie. W ogródku na Bemowie poznawaliśmy nowe hiszpańskie miejsce Casa Krike, by upewnić się, że dobra kuchnia nie wystarczy, żeby wyjść zadowolonym z wizyty w restauracji.

123_original

W upalne dni zamiast w klimatyzowanych wnętrzach wolę spędzać czas na świeżym powietrzu. Wybrałam i poleciłam Wam 14 miejsc na lato w Warszawie, które sprzyjają rozkoszowaniu się letnią pogodą.  Zrelacjonowałam także kilka letnich wydarzeń – Żarcie na Kółkach czyli zjazd food trucków nad Wisła i Restaurant Day czyli kolejną edycję wysypu na całym świecie jednodniowych restauracji. W przystanku podczas rowerowej wycieczki nad Wisłą, zatrzymaliśmy się nowym mobilnym barze – Różowa Krewetka.Takie jedzenie z food trucka to ja lubię.

Wraz z końcem wakacji nastąpił kolejny wysyp nowych miejsc w Warszawie. Na Saskiej Kępie zawitałam do Z57, nowej restauracji przy Zwycięzców. Bardzo smaczne miejsce, warto. W Kaskrut przekonałam się, że dania kreatywne, o wyjątkowych kompozycjach smakowych  można oferować klientom za przystępną cenę, a karta może się zmieniać co tydzień. Bardzo ucieszyło mnie powstanie Joli Bord 33 na Żoliborzu, pierwszą wizytą byłam jednak lekko rozczarowana, może kolejne będą bardziej udane. W moich okolicach, na Muranowie otworzyła się lokalna kawiarnia Gadka SzmatkaNie należy oczekiwać tu jakichś wielkich kulinarnych popisów, ale można tu zjeść całkiem nieźle, a samo miejsce jest bardzo sympatyczne.

12_original

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w sierpniu (ranking według liczby odsłon):

1. 14 miejsc na lato w Warszawie

2. Der Elefant

3. Joli Bord 33

4. Taverna Patris

5. Z57

6. Różowa Krewetka

7. Śniadanie w Warszawie vol.2.0

8. Kaskrut

9. Casa Krike

10. Muu Muu

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

2 Responses to Sierpień 2013 na Restaurantica.pl

  1. Kasia says:

    Dania wyglądają smakowicie! 🙂 Z ciekawości z jakiego aparatu korzystasz?

Dodaj komentarz