Luty 2014 na Restaurantica.pl

1 marca 2014

Luty rozpoczęłam wizytą w nowej restauracji przy Próżnej – Strefa Restauracja & Bar – niezwykle ciekawym miejscu z oryginalnym eleganckim wystrojem, dużym wyborem ryb i owoców morza, a także przystępnymi cenami wina. Poleciłam Wam też 6 miejsc, gdzie warto wybrać się na Walentynki (w wolnej chwili dajcie znać jak było). Kilka minut samochodem od mojego domu odkryłam nową restaurację – Dom made. Znalazłam tam świetną kuchnię, rodzinną atmosferę i przystępne ceny. To miejsce, do którego chce się wracać, bo przecież wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej :-).

luty_1_original

Natu Rest & Wine, świeżo otwarta restauracja, zlokalizowana przy Chłodnej zaintrygowała mnie lokalizacją i wystrojem, rozczarowała jakością dań i wyjątkowo długim czasem oczekiwania. W ramach eksploracji mniej odwiedzanych dzielnic ponownie wybrałam się na Bielany, by przekonać się ze restauracja Maleńka i… wcale nie jest taka maleńka i można zjeść tam całkiem smacznie. Opisałam także Kafe Zielony Niedźwiedź, otwartą w styczniu w restaurację z dobrą kuchnią, choć dość osobliwą atmosferą. Od pierwszej wizyty polubiłam za to Bistro La Cocotte, z prostą francuską kuchnią i nasyconym czerwienią wystrojem.

W ramach spełniania noworocznych postanowień na kilka dni udało mi się wyrwać z kraju i posmakować innej kuchni. W lutym na blogu pojawiły się pierwsze relacje z mojej wyprawy do Izraela. Opisałam wrażenia z Machane Jechuda Market w Jerozolimie. W Tel Avivie,  w dzielnicy Jaffa w lokalu Abu Hassan znalazłam hummus idealny. Mam nowy hummusowy wzorzec, któremu nie będzie łatwo dorównać. Już wkrótce kolejne wspomnienia kulinarne z tego wyjazdu.

asa_original

W lutym udało mi się wprowadzić kolejną nowość na blogu, która mam nadzieję ułatwi Wam znalezienie na nim odpowiedniego miejsca dopasowanego do konkretnej okazji, oferującego ulubioną kuchnię, zlokalizowanego w wybranej dzielnicy. Wyszukiwarkę zaawansowaną znajdziecie zawsze w prawym górnym rogu ekranu. Mam nadzieję, że się przyda :-).

luty_2_original

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w lutym (ranking według liczby odsłon):

1. Dom Made czyli domowo na Żoliborzu

2. Restaurantica poleca: 6 restauracji na Walentynki

3. Top 15: najciekawsze nowe miejsca 2013

4. Strefa restauracja & bar

5. Wilczy Głód

6. Top 3 – najlepsze dania stycznia 2014

7. Natu Rest &  Wine

8. Kafe Zielony Niedźwiedź

9. Ryba i Wino

10. Mąka i Woda – kandydat do knajpy roku 2013

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz