Marzec 2014 na Restaurantica.pl

7 kwietnia 2014

Marzec na blogu rozpoczęły klimaty włoskie i nowa restauracja Giancarlo Russo – Giancarlo Ristorante Italiano przy Wilczej. To pełna gwaru włoska tawerna, z dobrą kuchnią, wypełniona ludźmi i działająca jak w zegarku, mimo że byłam w niej zaledwie kilka dni po otwarciu.  Gorsze wspomnienia mam z innej włoskiej restauracji Il Cavaliere, gdzie co prawda jedzenie nie było złe, ale atmosfera i obsługa na znacznie niższym poziomie. Gorący kociołek z rydzami i grasicą w restauracji Sfera, filet z łososia na włoskiej kapuście w Dom Made oraz hummus w barze Abu Hassan w Tel Aviv to 3 najlepsze dania, które zjadłam i opisałam w lutym. Już wkrótce lekko opóźnione ze względów urlopowych podsumowanie hitów marca.

marzec_2_original

Wiosenne promienie słońca wyciągnęły mnie z domu na sobotnie śniadanie. Zjadłam je w nowej kawiarni na Mokotowie o lokalno-patriotycznej nazwie Moko-tuff. Na dobry hummus nie trzeba jechać aż do Izraela – nowy Hummusbar przy Żelaznej serwuje hummus, który wytrzymuje porównania z tym kosztowanym w Tel Avivie czy Jerozolimie. Hummusbar to nie jedyny wątek związany z Bliskim Wschodem, jaki poruszyłam w marcu na blogu. Wspominając moją niedawną podróż do Izraela skupiłam się na najciekawszych kulinarnych miejscach Jerozolimy w tekście Smaki Jerozolimy.

Po raz 22 ukazała się właśnie europejska edycja czerwonego przewodnika Michelin. Znalazło się w nim 22 restauracje warszawskie, w tym Atelier Amaro, które utrzymało gwiazdkę.

Ośmiornica z ragout warzywnym, czy stek z Angusa to dania, których warto skosztować w nowej restauracji przy Emilii Plater – Cud Miód. W weekend poprzedzający mój wakacyjny wyjazd odkryłam dwie nowe restauracje, które sporo łączy. ArtBistro Stalowa 52 na Pradze i Videlec na Ochocie to restauracje z dobra kuchnią, przyjazne rodzinom z dziećmi, a do tego zlokalizowane w dzielnicach, które nie mogą się pochwalić specjalnym zagęszczeniem kulinarnych miejscówek. Warto je odwiedzić.

marzec_1_original

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w marcu (ranking według liczby odsłon):

1. Gwiazdki Michelin 2014 – Atelier Amaro utrzymuje gwiazdkę

2. Moko-tuff

3. Dom made czyli domowo na Żoliborzu

4. Hummusbar

5. Videlec

6. Giancarlo Ristorante Italiano

7. Top 15 najciekawsze nowe miejsca 2013

8. Cud Miód

9. Top 3 najlepsze dania lutego 2014

10. ArtBistro Stalowa 52

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz