Kwiecień 2013 na Restaurantica.pl

1 maja 2013

W kwietniu w stolicy było częściej zimniej niż cieplej, dlatego tym chętniej zaglądałam do miejsc z kuchnią z południa.  Tureckie klimaty i autentyczne smaki z tamtych rejonów  spotkałam w Maho na Ochocie.W śródziemnomorskie rejony wybrałam się także na Ordynacką do nowej restauracji Oliva. Degustowałam oliwę, świetne przekąski, a także wyśmienitą perliczkę.  Na inaugurację sezonu ogródkowego w tym roku wybrałam nowe miejsce na Mokotowie – restaurację Stółdzielnia, gdzie  w sielankowej, rodzinnej atmosferze kosztowałam morskich kreatur i niebanalnych przystawek.

kwiecien 1

Skuszona weekendowymi animacjami dla dzieci udałam się do Nowej Kuźni w Wilanowie. Animacje były pierwsza klasa, jedzenie przeciętne. Animacje i kącik dla dzieci ściągnęły mnie również na weekendowy brunch do Saute. Weselne klimaty i typowo polska kuchnia to nie jest jednak to, co tygrysy lubią najbardziej.

Po przerwie odwiedziłam też Kotłownię na Żoliborzu, żeby sprawdzić jakość ich weekendowych śniadań. Nie zawiodłam się. To kolejne żoliborskie miejsce gdzie na śniadania będę wracać. W ramach powitania wiosny i popularności śniadaniowania poza domem, pokusiłam się  o drugą, odświeżoną edycję mojego podsumowania Śniadań  w Warszawie. Wybrałam najciekawsze miejsca pod względem różnych kryteriów, w różnych dzielnicach. Zaglądajcie do tego posta jeśli brakuje Wam pomysłów na kolejne weekendowe śniadania na mieście.

Miałam także okazję wziąć udział w warsztatach Knife Skills w studiu kulinarnym Cook Up. Uczyłam się ciąć warzywa w plasterki, kostki, słupki, beczułki… o różnych wielkościach i grubości. Nauka machania nożem poszła mi z różnym skutkiem, w zależności od stopnia skomplikowania danego zadania, ale na szczęście obyło się bez strat w ludziach:)

W ramach weekendowego wypadu do Dublina opisałam dwa miejsca: restaurację Jamie’s Italian Jamiego Oliviera oraz Fade Street Social czyli tapas bar po irlandzku.   Oba  powinniście zanotować, jeśli planujecie wycieczkę do stolicy Irlandii. Od mojej ostatniej wizyty w Paryżu minęło już co prawda kilka miesięcy, ale paryskie klimaty znalazłam w ten weekend w Warszawie. Moje najnowsze odkrycie to Monsieur Leon, małe bistro położone w okolicy Łazienek. Prosto, smacznie, sympatycznie.

kwiecien 2

 Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w kwietniu (ranking według liczby odsłon):

1. Restauracja Akademia Borysa Szyca

2. Mąka i Woda

3. Śniadanie w Warszawie vol. 2

4. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów

5. Kotłownia na Śniadanie

6. Stółdzielnia

7. Monsieur Leon

8. Oliva

9. Restauracja Kameralna Foksal

10. A Nóż

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

One Response to Kwiecień 2013 na Restaurantica.pl

  1. mar says:

    Moho to nie Ochota a Włochy!

Dodaj komentarz