Grudzień na Restaurantica.pl

1 stycznia 2013

O czym pisałam w grudniu na Restaurantica.plZacznijmy od śniadań, z racji zimowej pogody rzadziej jadałam śniadania na mieście, choć się zdarzało… Na weekendowe grudniowe śniadanie wpadłam do nowej piekarnio restauracji Christian’s Baker House na Książęcą. Późne śniadanie zjadłam również w klubokawiarni dla dzieci i rodziców Plac Zabaw.

A co oprócz śniadań? Zimno było jak więc jadłam dużo, dużo mięsa i makaron…. L’Olivo to nowa restauracja właścicieli Delizii, podają tam pierwsza klasa makarony i pizze. Z radością powitałam także nowe miejsce dla mięsożerców – Meat Love. Mięsne doświadczenia kontynuuowałam sprawdzając nowy lokal powstały na fali burgerowego szału – Boca Burgers. Profil mocno mięsny ma także nowa restauracja z kuchnią z Madery – Central Grill Madera, gdzie wpadłam na lunch. Razem z kulinarnymi blogerami i dziennikarzami zasiadłam do stołu  w  restauracji Sowa i Przyjaciele by spróbować również mięsnego-  gęsinowego menu.

W ramach świątecznych przygotowań odwiedziłam Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Starego Miasta. Pisałam także o nazwach restauracji i kawiarni, które uważam za najlepsze i takich, które zapadły mi w pamięć. W ramach podsumowań mijającego roku opisałam 15 dań które najbardziej mi smakowały w restauracjach w Warszawie.

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w listopadzie (ranking według liczby odsłon):

1. Aioli Cantine Bar Deli

2. Boca Burgers

3. Christian’s Baker House

4. Mateusz Gessler Warszawa Wschodnia

5. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów

6. Nabo jak u sąsiada

7. Sowa i Przyjaciele

8. L’olivo

9. Gaumarjos – wyprawa jak na Kaukaz

10.Nolita

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz