Luty 2013 na Restaurantica.pl

6 marca 2013

W poszukiwaniu śródziemnomorskich smaków i odrobiny słońca w mroźnej, zimowej Warszawie wybrałam się w lutym do dwóch miejsc z kuchnią bałkańską Papalina i Montenegro. W Papalinie kosztowałam owoce morza, w Montenegro była to z kolei totalnie mięsna wyżerka. Obie restauracje warto odwiedzić.

Zupełną pomyłką była wizyta w Prima Pasta by Robert Sowa. Jeśli marzycie o włoskiej kuchni w masowym wydaniu rodem z biurowej stołówki, to miejsce dla Was. Świetną kuchnię i dobre wina znalazłam za to na Pięknej, w otwartej jesienią winiarni i restauracji Superiore serwującej dania kuchni z południowej Europy.

W poszukiwaniu bardziej egzotycznych smaków pojechałam do miasteczka Wilanów, gdzie w Spoco Loco, miejscu z kuchnią tex-mex, zjadłam dość poprawny fast food, niestety mocno odległy od meksykańskich odpowiedników. Po kulinarnych podróżach mimo wielkiego umiłowania do „obcych” kuchni powróciłam na chwilę do polskich smaków w restauracji Głodomory, otwartej niedawno przy placu Wilsona.

Luty 2013 Restaurantica

W lutym robiłam również śniadaniowy przegląd warszawskich kawiarni. Byłam na inauguracji bufetu śniadaniowego w Przystanku MDM. Wpadłam również do Me Gusta Cafe na Ursynowie, skąd ukontentowany wyjdzie zarówno bardzo głodny jak i osoba na diecie. W ramach zimowego spaceru po żoliborskich parkach zjadłam śniadanie w Prochowni Żoliborz.

Nowa kawiarnia Kubek w Kubek na Mokotowie powitała mnie pysznym śniadaniowym talerzem i najlepszym tortem bezowym jaki kiedykolwiek jadłam. To także miejsce przyjazne dzieciom. Rodzicom maluchów może spodobać się również inne miejsce w tej samej dzielnicy, odwiedzona przeze mnie  niedawno Peekaboo Cafe & Bistro. To kawiarnia dla dzieci i rodziców ze smaczną prostą kuchnią i pokojem pełnym oryginalnych zabawek.

W tym miesiącu miałam także bliskie spotkania z restauracjami związanymi z kulturą i sztuką. Niedzielny obiad zjadłam w otwartej w styczniu w Galerii Zachęta restauracji Po Prostu Zachęta. W Domu Funkcjonalnym, budynku z długą historią związaną z warszawskimi artystami, odwiedziłam restaurację Kuchnia Funkcjonalnamiejsce z krótką zmienną kartą i daniami dopasowanymi  do sezonowych produktów.

Luty 2013 Restaurantica

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w lutym (ranking według liczby odsłon):

1. Prima Pasta by Robert Sowa

2. Kubek w Kubek

3. Aioli Cantine Bar Deli

4. Głodomory

5. Restaurantica poleca: Walentynki w restauracji

6. Kuchnia Funkcjonalna

7. Spoco Loco- tex czy mex?

8. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów

9. Najciekawsze nowe miejsca 2012

10. Nabo jak u sąsiada

 

 

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz