Listopad 2013 na Restaurantica.pl

5 grudnia 2013

listopad 1

Listopad rozpoczęłam naleśnikowo. Kilka dni po otwarciu odwiedziłam Manekina, pierwszy warszawski lokal z popularnej sieci naleśnikarni rodem z Torunia. Boski naleśnik z Ferrero, mascarpone, nutellą i orzechami laskowymi zapamiętam na długo. Jak w świecie sztuki na ścianach i na talerzu poczułam się w nowootwartej restauracji Norma przy Wierzbowej. Zdecydowanie warto tu zajrzeć i spróbować kreatywnej kuchni szefa kuchni restauracji Kuby Korczaka. Dań gruzińskich i ormiańskich skosztowałam w Mimino Restaurant & Bistro, gdzie prawie trafiłam na ormiańską rodzinną biesiadę. Zdrowo i kolorowo na talerzu było w Marrakeshu.  Szczególnie przypadł mi do gustu zestaw wyśmienitych marokańskich past podany z chlebem pita. Mimo, że lato jest już tylko wspomnieniem, odwiedziłam i polubiłam Na Lato za wyluzowaną atmosferę i dobrą, ciekawą kuchnię.

Listopad to tez miesiąc premiery nowego warszawskiego targu – Up Targ, który powstał przy Burakowskiej i na stałe wpisał się w mój piątkowy plan dnia. Doskonałe steki zjadłam w Bydło i Poidło, w którym warte polecenia jest także sashimi z polędwicy wołowej. Po dłuższej przerwie wybrałam się na lunch do By The Way Bottega Kulinarna. Mimo, że nie wszystko było idealne, to miejsce nieprzeciętne i będę tam wracać. W najbliższym czasie nie planuję jednak powrotu do Il Caminetto, włoskiej restauracji na Saskiej Kępie, z której wychodzę mocno rozczarowana.

Signature, restauracja, którą odwiedzam już po raz trzeci, ale po raz pierwszy opisuję , to oryginalne wnętrze, niesztampowe smaki i kreatywność na talerzu. To miejsce, które potrzebowało czasu, żeby w pełni przekonać mnie do siebie, ale które bez wahania mogę polecić. Po raz kolejny miałam okazję smakować dania przygotowane przez szefową kuchni Małgorzatę Marchewkę podczas  specjalnej Winkolacji Burgundzkiej. Stworzony przez nią królik duszony w czerwonym winie to jedno z lepszych dań, które zjadałam w ostatnim czasie. Miesiąc na blogu zakończyłam postem o restauracjach nominowanych w konkursie Best of Warsaw 2013 Magazynu Warsaw Insider, w którym miałam przyjemność być jednym z członków jury.

listopad 2

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w listopadzie (ranking według liczby odsłon):

1. Manekin

2. Mąka i Woda – kandydat do Knajpy Roku 2013

3. Norma

4. Hoża by Mondovino

5. Mimino Caucasian Bistro

6. Bydło i Poidło

7. Mąka i Woda (pierwsza recenzja)

8. Up Targ relacja

9. Mercato

10. Mateusz Gessler Warszawa Wschodnia

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz