Styczeń na Restaurantica.pl

2 lutego 2013

W styczniu na Restaurantica.pl dwukrotnie podsumowałam ubiegły rok. Opisałam najciekawsze nowe miejsca, które odkryłam w 2012 roku i wybrałam także 10 ulubionych miejsc, czyli takich, które najchętniej i najczęściej odwiedzałam w zeszłym roku.

W zeszłym miesiącu odkryłam także kilka ciekawych, w większości zupełnie nowych kawiarni. Byłam na późnym śniadaniu w Nierówno pod Sufitem na Hożej. Miałam okazję jako jeden z pierwszych gości odwiedzić kawiarnię Wiatraki Dwa, otwartą niedawno w nowej odsłonie na tyłach Nowego Światu. Przekonałam się również, że w społecznie zaangażowanej kawiarni mogą smacznie karmić: Państwo Miasto na Andersa serwuje naprawdę dobre śniadania i kanapki. Smaczne śniadanie zjadłam również w nowej boulangerie na Nowym Świecie – Croque Madame. Pozostając przy francuskim klimatach odkryłam także sympatyczną kawiarnię na Ursynowie – Le Petit Cafe, wbrew swojej nazwie wcale nie taką malutką. Na Mokotowie odwiedziłam nową klubokawiarnię dla dzieci i rodziców Mama Lama, z całkiem niezłym, jak na tego typu miejsce, jedzeniem.

styczen_restaurantica_pl

Styczeń był także miesiącem powrotów do miejsc, w których dawno już nie byłam. Jestem koziorożcem, styczeń to miesiąc moich urodzin i zawsze staram się wybrać specjalne i smakowite miejsce żeby uczcić ten dzień. Tym razem wybór padł na restaurację Opasły Tom, gdzie ponownie spotkałam się z kuchnią niebanalną i zachwycającą. Opisałam także ostatnią kolację 2012 roku, którą zjadłam w mojej ulubionej włoskiej knajpce, w Mamma MariettaW pewien styczniowy wieczór miałam też okazję uczestniczyć w kolacji dla blogerów i dziennikarzy w Qchni Artystycznej, podczas której wycinałam swój własny makaron, a na przystawkę podali cebulę w całości :-).  

Niezrozumiała nazwa i kolorowy wystrój skłoniły mnie do odwiedzin w restauracji Kura w budowie serwująca polską kuchnię na placu Bankowym. Twierdzą, że podają najlepszy rosół w mieście. Mnie nie przekonali.

Opublikowałam także kolejny odcinek cyklu w poszukiwaniu Tajlandii w Warszawie, tym razem byłam w nowej tajskiej restauracji na Wiejskiej – Why Thai. W ramach poszukiwań Azji w Warszawie odwiedziłam także Spring Roll na Szpitalnej.

Ostatni wpis miesiąca dotyczył już lutego i popularnego pretekstu do wyjścia do restauracji – Walentynek. Poleciłam Wam miejsca moim zdaniem najlepsze na Walentynki, w różnych kategoriach cenowych.

Styczen-Restauarantica_2

.

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w styczniu (ranking według liczby odsłon):

1. Najciekawsze nowe miejsca 2012 

2. Aioli Cantine Bar Deli

3. 10 ulubionych miejsc 2012 roku

4. Nabo jak u sąsiada

5. Burger bar, czyli jak uzależnić się od hamburgerów

6. Mateusz Gessler Warszawa Wschodnia

7. Nolita

8. Spring Roll na Szpitalnej

9. Croque Madame

10. Sto900 – Stolica chce takich więcej

 

 

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz