Marzec 2013 na Restaurantica.pl

1 kwietnia 2013

W zeszłym miesiącu warszawskie niebo obsypały gwiazdy. Pierwsza i najjaśniejsza to Gwiazdka Michelin dla Atelier Amaroczyli wielkie wyróżnienie dla polskiej gastronomii przyznane przez słynny czerwony przewodnik. Kolejne to „plejada gwiazd i gwiazdek w restauracji”, czyli szeroko opisywane na serwisach plotkarskich otwarcie Restauracji Akademia Borysa SzycaOdwiedziłam ją i wbrew moim początkowym przewidywaniom prezentuje całkiem niezły poziom. Tylko ceny za niektóre dania sięgają gwiazd… 🙂

marzec Restaurantica 2

W godzinach porannych odwiedziłam kilka warszawskich kawiarni. W La Lush Coffee & Art mimo luksusowej nazwy zjemy dobre proste śniadanie. Kępa Cafe, kawiarnia działająca od kilku lat na Saskiej Kępie, ruszyła z weekendowymi śniadaniami w formie bufetu. Mimo, że bufet jest wegetariański, a ja jestem mięsożercą, wszystko było bardzo smakowite i mięsa wcale mi nie brakowało. W Kawki na Stawki, otwartej niedawno kawiarni na Muranowie, znalazłam rozbudowany repertuar kaw i jak na razie prostą ofertę przekąskową. W ramach cyklu Baby Menu, czyli miejsc przyjaznych dzieciom, opisałam mokotowską kawiarnię Kubek w Kubek. Jest tam niewielki kącik dla dzieci, a dla najmłodszych przewijak.

W A Nóż, otwartej niedawno restauracji na Mokotowie, zjadłam obiad, sprawdzając naostrzenie noża przed otwarciem. Kilka elementów było na plus, zgłosiłam też swoje krytyczne uwagi. Zobaczymy jak się rozkręcą. Mąka i Woda choć to bardzo nowy lokal już cieszy się dobrą sławą w Warszawie. Włoskie składniki, piec prosto z Neapolu dają całkiem niezłe rezultaty. Czy to już najlepsza włoska restauracja w Warszawie? Dla mnie jeszcze nie choć na pewno będę tam częstym gościem. Restauracja Kameralna na Foksal to nawiązująca do okresu powojennego nazwa, wystrój, a także menu. Kuchnia jeszcze nierówna, choć jedliśmy tam również  niezłe dania. Odwiedziłam też In Azia, nową restaurację w hotelu Sheraton. Znalazłam tam dania kuchni z Azji Południowo-Wschodniej przygotowane na najwyższym poziomie. W marcu opisywałam  nie tylko lokale śródmiejskie i mokotowskie. Dotarłam też na Gocław, gdzie odkryłam delikatesy i bistro Zona CulinariusWarto zajrzeć, szczególnie gdy mieszkacie w okolicy.

Nie poprzestałam na pisaniu tylko o miejscach i wydarzeniach w Warszawie. Wraz z blogerami i dziennikarzami byłam na bardzo ciekawej, kulinarnej wyprawie w Trójmieście, w ramach której poznałam kulinarną historię Gdańska, a także wzięłam udział w warsztatach w restauracji Metamorfoza w Gdańsku  i poznałam rybny alfabet w restauracji Bulaj w Sopocie.

Marzec rest

 

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w marcu (ranking według liczby odsłon):

1. Restauracja Akademia Borysa Szyca

2. A Nóż

3. Gwiazdka Michelin 2013 dla Atelier Amaro

4. Mąka i Woda

5. Restauracja Kameralna Foksal

6. Prima Pasta by Robert Sowa

7. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów?

8. Montenegro

9. Kuchnia Funkcjonalna

10. Nabo jak u sąsiada

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

3 Responses to Marzec 2013 na Restaurantica.pl

  1. Żorż says:

    Muszę, no muszę przeprowadzić się do Warszawy. Chociaż na 3 dni w tygodniu 🙂 Kurcze, zazdroszczę Wam tylu nowych miejsc. Czytam Twoje recenzje i się ślinię. Uch!

  2. Dominika says:

    Witam,
    jak nazywa się ta restauracja na ostatnim zdjęciu?? Ta z białym wystrojem??

Dodaj komentarz