Październik 2013 na Restaurantica.pl

1 listopada 2013

październik_2013_original

Ostatni miesiąc na blogu zdominował konkurs Knajpa Roku 2013 organizowany przez Gazetę CJG, w którym miałam przyjemność być w tym roku jednym z członków jury. W ciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedziłam 5 restauracji nominowanych do Knajpy Roku przez Macieja Nowaka.  Każdą wizytę zrelacjonowałam na blogu. Jakie były moje wrażenia? Winiarnia Superiore to dobra kuchnia i sympatyczna atmosfera śródziemnomorskiej winiarni. W restauracji Mąka i Woda, zjadłam rewelacyjną burratę i niezwykłe raviolo con uovo. W Mamma Marietta, sycylijskiej restauracji Andrea Scarantino, zachwyciło mnie ravioli faszerowane serowym kremem i szynką parmeńską. Jung & Lecker zaskoczyło nieoczywistymi połączeniami rodzinną atmosferą i sezonowym menu. Why Thai to z kolei dobra kuchnia tajska w zupełnie nowej odsłonie. Wybór był trudny a wyniki zostały ogłoszone na gali Knajpa Roku 2013 w Agorze.

Od dawna boleję nad losem Marszałkowskiej, która zamiast knajpami, od lat bankami stoi. Otwarcie parę tygodni temu Secado, nowej restauracji przy tej ulicy, to miła odmiana w tym istnym gąszczu instytucji finansowych. Przy tej samej ulicy, ale niedaleko Placu Zbawiciela przypomniałam sobie studenckie czasy w Nie Zawsze Musi być Chaos. Z kolei w Alejach Jerozolimskich zachwyciłam się oryginalną, drewnianą konstrukcją pod sufitem w nowej winiarni Kava i Vino. W pewne niedzielne popołudnie wraz z Maciejem Nowakiem, krytykiem kulinarnym CJG i Joanną z Froblog urządziliśmy sobie zlot rondlarski w restauracji Sinnet – niezbyt pochlebne relacje z wizyty z trzech punktów widzenia zostały opublikowane tego samego dnia. Już po raz trzeci odwiedziłam Winosferę przy Chłodnej i tym razem udało mi się napisać relację na blogu. To jedno z tych miejsc, do których warto wracać.

Rozpoczęłam także nowy cykl na blogu poświęcony różnym dzielnicom i zakątkom Warszawy. Przedstawię w nim jakie miejsca warto w danej okolicy odwiedzić. Zaczęłam od dzielnicy bliskiej mojemu sercu i miejscu zamieszkania – od Żoliborza.

dsds_original

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w październiku (ranking według liczby odsłon):

1. Knajpa Roku 2013 – nominowane restauracje

2. Secado

3. Kava i Vino

4. Naam Thai czyli poszukiwania Tajlandii w Warszawie odc. 8

5. Mercato

6. Jung & Lecker – kandydat do Knajpy Roku 2013

7. Mamma Marietta – kandydat do Knajpy Roku 2013

8. El Caribe – restauracja kubańska

9. Niezłe Ziółko

10. Nie zawsze musi być chaos

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz