Listopad na Restaurantica.pl

2 grudnia 2012

W listopadzie na Restaurantica.pl pojawiło się chyba najwięcej w dotychczasowej historii bloga opisów kulinarnych wydarzeń. Dużo się działo, było więc o czym pisać.  W ramach akcji Korona Smakosza Warszawiacy wybrali najlepsze restauracje oceniając je według 9 różnych kryteriów. Miałam okazję uczestniczyć w rozdaniu nagród, które odbywało się razem z ogłoszeniem wyników Knajpy Roku 2012 przyznawanej przez Gazetę. W tym roku wygrało Nabo, które opisywałam w sierpniu, tuż po otwarciu. Warsaw Insider, anglojęzyczny magazyn o Warszawie, jak co roku przyznał swoje nagrody Best of Warsaw. Jako blogerka pisząca o podobnej tematyce zostałam zaproszona do jury i miałam okazję mieć swój skromny udział zarówno w nominacjach, jak i w wyborze tegorocznych zwycięzców. Wyniki ogłoszono na Gali, która odbyła się w Syrenim Śpiewie i z której relację również możecie przeczytać na blogu.

Listopad na Restaurantica.pl

 W jeden z listopadowych weekendów w Forcie Sokolnickiego odbył się Good Food Fest, podczas którego można było spróbować i zakupić produkty lokalnych producentów, skosztować dań warszawskich restauracji, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych i obejrzeć pokazy gotowania. Już po raz trzeci odwiedziłam także Urban Market, imprezę łączącą kulinaria z designem, która miała miejsce jak zwykle w 1500 m2 do wynajęcia.

Z racji tego, że sama mam 2 letniego synka, Smakusia, często piszę o restauracjach przyjaznych dzieciom. Poświęciłam im osobny cykl Baby Menu, żeby „normalnych wpisów” nie przeładowywać dzieciowymi treściami, które nie są przecież dla wszystkich interesujące. W listopadzie opisałam w tym cyklu włoską restaurację Casa Sicilia. Podjęłam się także podsumowania znanych mi restauracji, które mogę polecić rodzinom z dziećmi. Post Restauracja dla dzieci. Dlaczego nie? oprócz listy miejsc z podziałem na dzielnice zawiera także schematyczną mapkę restauracji.

W listopadzie fanpage Restaurantica.pl na Facebooku przekroczył 5.000 fanów. Z tej okazji podzieliłam się kilkoma liczbami związanymi z blogiem.

Listopad na Restaurantica.pl

Opisałam także kilka zupełnie różnych restauracji i kawiarni. Były wśród nich zarówno miejsca nowe, jak i te które istnieją już od dłuższego czasu:

Casa Sicilia – kuchnia włoska, Ogrodowa

Biosfeera – kuchnia wegetariańska, Al. Niepodległości

Kaprys Fish & Wine – kuchnia międzynarodowa, Krucza

Nolita – kuchnia międzynarodowa, Wilcza

Sokotra – kuchnia  jemeńska i hinduska, Wilcza

Szara Eminencja – kuchnia międzynarodowa, Piaseczno

Usiądź Sobie – kawiarnia, Zajączka

Warszawa Wschodnia – Mateusz Gessler – kuchnia międzynarodowa, Mińska

 

Top 10 – czyli jakie posty najczęściej czytaliście w listopadzie (ranking według liczby odsłon):

1. Burger Bar czyli jak uzależnić się od hamburgerów

2. Silk & Spicy czyli w poszukiwaniu Tajlandii w Warszawie – odc. 4

3. Sowa i Przyjaciele

4. Nabo jak u sąsiada

5. Szara Eminencja

6. Burgermania czyli burger w natarciu

7. Sokotra, kuchnia z Jemenu

8. Casa Sicilia

9. Knajpa Roku 2012 – relacja

10. Bar Warszawa, zakąski po warszawsku

 

 

Podsumowanie

Przewodnik: podsumowanie

Dodaj komentarz